خودرو

شورلت بلیزر جدید را در دبی رونمایی کرد

شورلت بلیزر جدید را در دبی رونمایی کرد

Bookmark and Share

شورلت دیروز مدل ۲۰۱۳ شورلت تریل بلیزر را در نمایشگاه خودرو دبی رونمایی کرد. این خودرو اگرچه نمونه نمایشگاهی تریل بلیزر است اما مدل اصلی با شباهت بسیار زیاد با این خودرو، از اوایل سال آینده ابتدا در تایلند و سپس در سراسر جهان به فروش خواهد رسید.

جنرال موتورز در سال ۲۰۰۸ تولید این ماشین در آمریکا را متوقف کرده بود اما تریل بلیزر در روسیه و تایلند و بازارهای این کارخانه در خاورمیانه همچنان عرضه می‌شد. شاید دلیل این که نسل تازه این ماشین برای اولین بار در خاورمیانه رونمایی می‌شود و در خاور دور به فروش خواهد رسید همین باشد. 

خودروی بیابانی هفت نفره شورلت، در مرکز طراحی آمریکای جنوبی جنرال موتورز در سان کائتون در برزیل طراحی شده است. مانند دیگر خودروهای بیابانی جدید در جنرال موتورز در طراحی این ماشین از خطوط نرمتر استفاده شده و چراغ‌های LED هم به تزیینات بدنه اضافه شده است. 

طراحی داخل ماشین در مدل اصلی به جز بخش‌هایی جزیی نظیر دسته دنده، با مدلی که به نمایش گذاشته شده فرقی نخواهد داشت. ردیف‌های دوم و سوم صندلی‌ها به طور کامل در کف خودرو تا می‌شود تا جای بار افزایش یابد.


شورلت بلیزر جدید را در دبی رونمایی کرد

این ماشین براساس قواعد قدیمی ساخت ماشین‌های بیابانی بر روی ساختار وانت شورلت کولورادو ساخته می‌شود. شورلت اما اعلام کرده که با تغییراتی در سیستم فنربندی عقب، این خودرو با حفظ قابلیت‌های حرکت در جاده‌های ناهموار، بر روی آسفالت هم راحت خواهد بود.  

موتوری که بر روی این ماشین در نمایشگاه سوار شده توربو دیزل با حجم ۲.۸ لیتر و قدرت ۱۸۰ اسب بخار و گشتاور ۴۷۰ نیوتن متر است. 

اگر چه این خودروی جدید باید برای جلب نظر مشتریان با تویوتا هایلندر، فورد اکسپلورر و در بعضی بازارها میتسوبیشی پاجرو رقابت کند، اما شاید مهمترین رقیب این شرکت در داخل شورلت باشد.


شورلت بلیزر جدید را در دبی رونمایی کرد

شورلت کپتیوا


مشخصه‌های بلیزر جدید با شورلت کپتیوا که محصول شورلت در کره جنوبی است و در جهان به فروش می‌رسد، بسیار نزدیک است و شاید این نزدیکی باعث شود فروش هر دو مدل کم شود.  به احتمال زیاد شورلت باید برای تضمین موفقیت این ماشین، در طراحی کپتیوا تغییراتی دهد و بازار دو خودرو را از یکدیگر جدا کند. 

علاوه بر این مهمترین چالش دیگری که پیش روی این خودروی جدید است، کمرنگ شدن علاقه خریداران به این کلاس از خودروهای بیابانی و علاقه‌شان به خرید ماشین‌های بیابانی است که براساس یک خودروی سواری ساخته می‌شود.  


  • استفاده از مطالب و تصاویر این سایت تنها با ذکر منبع و لینک به «سایت خودرو» مجاز است

نظرات ارسال به توییتر

نام : متن نظر:
 
kamal moradi
salam ghimat blazer chande braye azade aras jolfa mikham 09128196344