خودرو

جنرال موتور شاسی‌بلند‌های بزرگش را نو کرد

جنرال موتور شاسی‌بلند‌های بزرگش را نو کرد

Bookmark and Share

جنرال موتورز برای دفاع از اقتدارش در بازار شاسی‌بلند‌های بزرگ چهار مدل جدید شورلت و جی‌ام‌سی در ابتدای سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه خواهد کرد. 

شورلت تاهو و سابربن و جی‌ام‌سی یوکون و یوکون اکس‌ال بر روی پلتفرم وانت‌های بزرگ جنرال موتورز ساخته می‌شود که به تازگی به بازار عرضه شده است و نسبت به شاسی‌بلند‌های کنونی جادارتر، بی‌صداتر و با امکانات ایمنی بیشتر است.  

در میانه سال ۲۰۰۹ و همزمان با ورشکستگی جنرال موتورز، مدیران این کارخانه با تصور اینکه قیمت بنزین رو به افزایش است و بازار شاسی‌بلند‌های بزرگ آینده‌ای ندارد، به این فکر افتاده بودند تا تولید این خودروها را متوقف کنند. 

اگرچه نسبت به سال ۲۰۰۵ فروش این خودروها تقریباً نصف شده است اما قیمت بنزین در سه سال گذشته آنطور که پیش‌بینی می‌شد افزایش نیافته و خریداران وفادار این ماشین‌های غول‌آسا این بازار را هنوز برای خودروسازان پرسود نگه داشته‌اند. 

شورلت سابربن با میانگین قیمت ۵۴ هزار دلار و شورلت تاهو با میانگین قیمت ۴۹ هزار دلار و ۵۰۰ دلار از پرسودترین خودرهای جنرال موتورز است. این دو مدل همراه با مدل‌های مشابه در جی‌ام‌سی ۴۴ درصد بازار شاسی‌بلند‌های بزرگ را در اختیار دارد. 

سابربن یکی از قدیمی‌ترین مارک‌های خودرو در جهان است و مدل جدید دوازدهمین نسل از این خودرو از سال ۱۹۳۵ است. تاهو هم از سال ۱۹۹۵ جایگزین مدل بلیزر شده و یکی از خودروهای پرفروش شورلت است.

برخلاف نسل‌های پیش که شباهت زیادی به وانت‌های بزرگ جنرال موتورز داشتند، بدنه مدل‌های جدید تقریباً هیچ قطعه مشترکی با وانت‌های شورلت و جی‌ام‌سی ندارد. بدنه با ظرافت بیشتری طراحی شده و امکانات رفاهی خودرو هم بیشتر شده است. 

جلوپنجره و چراغ‌های بزرگ مهمترین عنصر بصری در خودرو است که با آب‌کروم تزیین شده است. قطعات آب کروم در بخش‌های دیگر بدنه هم نسبت به قبل بیشتر شده است. مدل‌های جی‌ام‌سی ظاهری لوکس‌تر دارند. برای ایجاد تفاوت بیشتر بین این مدل‌ها شورلت با تأکید بر خطوط عمودی و جی‌ام‌سی با خطوط افقی طراحی شده است. 

کابین هر دو مدل یکی است اما جی‌ام‌سی با مواد گران‌تر و مرغوب‌تری ساخته شده است. ردیف دوم و سوم صندلی‌ها به طور کامل در کف خودرو می‌خوابد تا فضای بسیار زیادی برای بار فراهم شود. داشبورد هم نسبت به قبل جادارتر است و فضای بار کنار درها هم بیشتر شده است. یک نمایشگر هشت اینچی برای سیستم صوتی و دیگر کنترل‌های ماشین تعبیه شده است و در خودرو شش جای اتصال یو‌اس‌بی و شش خروجی برق قرارداده شده است. در مدل‌های جی‌ام‌سی می‌توان برای سرنشینان عقب سیستم سرگرمی با دو نمایشگر و سیستم پخش بلو ری سفارش داد. 

جنرال موتور شاسی‌بلند‌های بزرگش را نو کرد

از جمله امکانات ایمنی تازه، سیستم هشدار تصادف، سیستم هشدار خروج از خطوط جاده، سیستم کروزکنترل تطبیقی و سیستم کمک هنگام تغییر مسیر است. با سیستم جدید هشدارهااز طریق لرزش‌هایی در صندلی به راننده داده می‌شود. 

موتور ماشین هشت سیلندر و ۵.۳ لیتری است که از وانت شورلت سیلورادو و جی‌ام‌سی سیرا گرفته شده است. نیروی موتور ۳۵۳ اسب بخار و گشتاورش ۳۸۳ پوند بر فوت است و از طریق یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به چرخ‌های منتقل می‌شود. هنگامی که فشار بر ماشین کم باشد، چهار سیلندر موتور خاموش می‌شود تا مصرف سوخت کمتر شود. اینطور شایعه شده که جنرال موتورز تا سال ۲۰۱۷ جعبه دنده‌های هشت و ده سرعته اتوماتیک برای وانت‌های و شاسی‌بلندهای بزرگ خود عرضه خواهد کرد. 
یک ماه دیگر مدل جدید کادیلاک اسکلید که براساس پلتفرمی مشابه با این چهار شاسی‌بلند ساخته می‌شود هم رونمایی خواهد شد. 

از اواسط دهه نود به مدل ده سال به خاطر پایین بودن قیمت بنزین، فروش شاسی‌بلند‌های بزرگ رو به افزایش بود. در سال ۲۰۰۱ فروش به کمی بیش از یک میلیون دستگاه در سال رسید و تا سال ۲۰۰۵ این روند حفظ شد. اما تا سال ۲۰۰۹ فروش این خودروها ۶۴ درصد کاهش یافت. پیش‌بینی می‌شود جنرال موتورز سال آینده ۱۸۵ هزار دستگاه از این چهار مدل بفروشد. 

  • استفاده از مطالب و تصاویر این سایت تنها با ذکر منبع و لینک به «سایت خودرو» مجاز است

نظرات ارسال به توییتر

نام : متن نظر: