آئودی، با استراتژی تازه‌ای قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ دستکم یک چهارم محصولاتش را با قوای محرکه الکتریکی به بازار عرضه کند. این استراتژی جدید شرکت آلمانی، علاوه بر واکنشی به رسوایی اخیر تقلب گروه خودروسازی فولکس‌واگن، آئودی را برای رقابت با تسلا در موقعیت بهتری قرار میدهد.

آئودی تا پیش از این روند کندی را برای استفاده از موتورهای الکتریکی انتخاب کرده بود. اما دو منبع از داخل شرکت به خبرگزاری رویترز گفته‌اند آئودی حدود یک سوم بودجه تحقیقاتش را در خودروهای الکتریکی، خدمات دیجیتال و خودروهای خودران سرمایه گذاری کند و تا سال ۲۰۲۰ دستکم سه مدل الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد.

آئودی سال گذشته میلادی یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو فروخت. با احتساب افزایش تولید، با اجرای برنامه جدید دستکم سالانه ۴۵۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی توسط این کارخانه تولید میشود و به این ترتیب آئودی رقیبی جدی برای تسلا خواهد بود. تسلا اعلام کرده تا سال ۲۰۲۰ ، یا زودتر، تولیدش را به سالی ۵۰۰ هزار دستگاه افزایش خواهد داد.

آئودی ائی-ترون کانسپت

بازار زیان‌ده

خودروسازان آلمانی به جز ب ام و تاکنون چندان علاقه‌ای به خودروهای الکتریکی نداشتند. بازار این خودروها هنوز سودی ندارد. اما فولکس‌واگن بعد از برملا شدن تقلب در آزمایش میزان آلودگی موتورهایش، به شدت تحت فشار بود تا اعتبار از دست رفته خود را هرطور شده برگرداند.

ب ام و، مرسدس-بنز و آئودی که بزرگترین تولیدکننده خودروهای لوکس در جهانند در رده‌بندی تولید خودروهای الکتریکی و هیبرید به ترتیب در رده‌های ۱۲، ۱۴ و ۲۲ قرار دارند و با فاصله زیادی از رقیبان ژاپنی‌، تویوتا، هوندا، لکسوس و نیسان عقبند.

برملا شدن تقلب فولکس‌واگن اگر نکته مثبتی داشت، رونق دادن به بازار خودروهای الکتریکی بود. بعد از این رسوایی، قانونگذاران در سراسر دنیا روش‌های آزمایش میزان آلودگی موتورها را بازبینی کردند و در کل سخت‌گیرتر شدند و همین باعث شد به خودروهای الکتریکی که هیچ آلودگی تولید نمی‌کنند بیشتر توجه شود.

با این حال خودروی الکتریکی به خاطر محدود بودن مسافتی که حرکت میکند و زمان طولانی که برای شارژ باتری لازم دارد، هنوز به اندازه کافی محبوب نیست.

آئودی ائی-ترون کانسپت

سهم کم تقاضا

از بیش از ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرویی که در سال گذشته میلادی در اتحادیه اروپا و اتحادیه تجارت آزاد اروپا پلاک شده است، تنها اندکی بیش از ۱۸۶ هزار دستگاه الکتریکی است و کمی بیش از ۲۳۴ هزار دستگاه هیبرید است.

بخشی از این سهم اندک به خاطر توقف مشوق‌های مالی دولتی برای خرید خودروهای الکتریکی است. عرضه محصولات جدید در بازار خودروهای الکتریکی هم تقریبا متوقف شده است.

آئودی همزمان با افزایش سرمایه‌گذاری بر روی خودروهای الکتریکی از تنوع مدلهایش با موتورهای معمولی درون‌سوز هم کم خواهد کرد تا جا برای محصولات الکتریکی جدید باز شود. آقای استادلر به عنوان نمونه به مدیرانش گفته می‌شود مدل سه در از ای۳ را متوقف کنند.

در عوض تا سال ۲۰۲۰، آئودی دستکم سه مدل جدید الکتریکی خواهد داشت. مدیر آئودی در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی گفته یکی از این سه مدل، یک در بخش A و یکی خودروی کوچک خواهد بود.

اما اولین مدلی که به بازار عرضه خواهد شد یک شاسی‌بلند کراس اوور است که با الهام از کانسپت ائی-ترون ساخته خواهد شد. این خودرو به احتمال زیاد پاییز سال آینده در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی خواهد شد. این خودرو در کارخانه آئودی در بلژیک ساخته می‌شود و به احتمال زیاد با نام «کیو۶ ائی-ترون»