اولریخ هاکنبرگ، مدیر توسعه محصولات آئودی در حاشیه مراسم رونمایی از نسل جدید آئودی تی‌تی در اسپانیا تلویحا تایید کرد این کارخانه در حال کار بر روی یک مدل شاسی‌بلند از تی‌تی است.
آقای هاکنبرگ البته به طور مشخص صحبتی از مدل شاسی بلند نکرد اما گفت کانسپت آئودی در نمایشگاه پکن «ایده‌هایی درباره مدل جدید در خانواده آینده تی‌تی را فراهم می‌کند». 
کانسپتی که به آن اشاره می‌شود «تی‌تی کراس آف‌رود» نام دارد و خودرویی چهار در و شاسی بلند بر روی پلتفرم تی‌تی است. 
پیش از این آقای هاکنبرگ در گفت و گویی با هفته نامه انگلیسی اتوکار درباره مدل سوم در خانواده تی‌تی گفته بود ممکن است این مدل چهار در باشد. مجموع صحبت‌های او و اشاره‌اش به کانسپت این کارخانه در نمایشگاه پکن این تصور را تقویت کرده که مدل جدید یک شاسی‌بلند کوپه اسپرت است. 
آئودی اکنون سه مدل شاسی بلند Q3، Q5 و Q7 را تولید می‌کند و قرار است به جز تی‌تی شاسی‌بلند به زودی دو مدل دیگر احتمالا با نامهای Q8 و Q2 نیز به بازار عرضه کند. 

دلیل عرضه مدل سوم تی‌تی کمک به فروش این مدل است. پیش‌بینی آئودی این است که فروش نسل سوم تی‌تی از نسل کنونی کمتر باشد. موسسه تحقیقاتی آی‌اچ‌اس می‌گوید آئودی حداکثر بین ۴۰ تا ۴۲ هزار تی‌تی کوپه و رودستر (روباز) خواهد فروخت. در حالی که حداکثر فروش نسل کنونی ۵۶ هزار دستگاه است. 
آی‌اچ‌اس می‌گوید سلیقه مشتریان مخصوصا در بازار اروپا تغییر کرده و آنها حالا با مد جدید که ماشین‌های کراس‌اوور (شاسی‌بلندهای کوچک) لوکس همراه شده‌اند. به همین دلیل آئودی هم می‌خواهد خودرویی بنا به سلیقه روز برای این مشتریان بسازد. 
آئودی اولین کارخانه‌ای نیست که این مسیر را می‌پیماید. پیش از آئودی، ب ام و هم با مارک مینی به نتیجه مشابهی رسید و دو مدل شاسی‌بلند از این خودروی کلاسیک را به بازار عرضه کرد. عرضه چنین مدلهایی در کنار نمونه‌های دیگر مینی به این کارخانه کمک کرد سطح فروش سیصد هزار دستگاه در سال را حفظ کند. 
آئودی فروش مدل کوپه تی‌تی را از پاییز امسال در بازار اروپا آغاز می‌کند. مدل رودستر تی‌تی قرار است در نمایشگاه پاریس رونمایی شود و از بهار آینده به بازار اروپا عرضه خواهد شد. قیمت تی‌تی کوپه با موتور پایه دو لیتری ۲۳۰ اسب بخاری از ۳۵ هزار یورو به بالا است.