آئودی خود را برای عرضه نسل جدید مدل ای۴ آماده می‌کند. این مدل قرار است سال آینده به بازار عرضه شود و آنطور که هفته‌نامه اتوکسپرس در گزارش اختصاصی هفته پیش خود می‌گوید این مدل جدید با چهره‌ای متفاوت به بازار عرضه خواهد شد. 
نسل جدید ای۴ سبک‌تر و کم‌مصرف‌تر از مدل کنونی خواهد بود تا بتواند بهتر با ب ام و سری ۳ رقابت کند. «الکساندر پش»، یکی از مدیران آئودی به اتوکسپرس گفته است « نسل جدید ای۴ آغاز حرکتی تازه و گامی بزرگ در طراحی آئودی خواهد بود»
چراغ‌های مدل جدید باریک‌تر و ورودی‌های هوا بزرگ‌تر می‌شود تا خودرو چهره اسپرت‌تری به خود بگیرد.  جلو پنجره ماشین از جلوپنجره سه بعدی کانسپت کراس‌لین الهام گرفته شده است که پاییز گذشته در نمایشگاه پاریس رونمایی شد. چراغ‌های جلو هم با رشته‌ای از لامپ‌های ال‌ائی‌دی ساخته خواهد شد. 
نسل جدید آئودی ای۴ بر شاسی به نام ال‌ام‌بی متعلق به گروه فولکس‌واگن ساخته می‌شود. این شاسی نمونه بزرگ‌تر شاسی ام‌کیو‌بی است که گروه فولکس‌واگن برای مدل گلف و آئودی ای۳ ساخته است. مدل‌های زیادی بر روی شاسی ام‌ال‌بی ساخته می‌شود که نسل جدید فولکس‌واگن تورگ هم از جمله این مدل‌ها است. این شاسی فولادی با روشی ساخته می‌شود که در عین نازک بودن بسیار محکم است و به همین دلیل وزن ماشین سبک‌تر خواهد شد. 
مهندسان آئودی وزن ماشین را نسبت به نسل کنونی ۱۰۰ کیلوگرم سبک‌تر کرده‌اند و همین باعث شده هندلینگ ماشین بهتر و مصرف سوختش کمتر شود. 
موتورهای کاملاً جدید برای ای۴ در نظر گرفته شده است. از جمله دو موتور هیبرید بنزینی-الکتریکی که اولی نمونه بهتر‌شده‌ای از موتوری است که در مدل ای۳ ائی-ترون استفاده شده بود. این سیستم هیبرید ترکیبی از یک موتور چهار سیلندر بنزینی و یک موتور الکتریکی است که نیروی خود را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. 
نام موتور دوم ائی-کواترو است که در آن یک موتور بنزینی چرخ‌های جلو را به حرکت در می‌آورد و دو موتور الکتریکی نیروی خود را به چرخ‌های عقب می‌دهند. 
برای مدل اس‌۴ از موتور تقویت شده شش سیلندری استفاده می‌شود که روی مدل‌های کنونی سوار شده است و حدود ۳۵۰ اسب بخار نیرو دارد. قوی‌ترین مدل »آر اس۴ آوانت» است که ممکن است به جای موتور هشت سیلندر ۴.۲ لیتری کنونی در آن از یک موتور شش سیلندر ۵۰۰ اسب بخاری استفاده شود. موتورهای ۱.۸ لیتری و ۲ لیتری دیگری هم برای این خودرو در نظر گرفته شده که از موتورهای فعلی کم‌مصرف‌تر است و بالاخره یک موتور دو لیتری دیزل هم برای بازار اروپا عرضه خواهد شد. 
ای۴ سرآغاز سری تازه‌ای از مدل‌های آئودی است که بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ ساخته خواهد شد. بعد از ای۴، مدل ای۴ آوانت (استیشن) و سپس ای۵ کوپه به بازار عرضه می‌شود. مدل‌های کابریوله (بدون سقف) و اسپورت‌بک هم با همین شاسی بعد از این مدل‌ها ساخته می‌شود.