آئودی در واکنش به تصمیم ب ام و در ساخت یک شاسی بلند بزرگتر از X5 اعلام کرده که می‌خواهد مدلی بزرگتر از Q7 بسازد. به گفته روپرت استادلر، مدیر اجرایی آئودی این تصمیم در راستای سیاست گسترش مدلهای بزرگ آئودی گرفته شده است. آقای استادلر می‌گوید ساخت مدل Q8 اکنون در دست بررسی است. 

پیش از این ب ام و اعلام کرد برای پاسخ به تقاضا برای شاسی بلندهای بزرگ، مخصوصا در بازار آمریکای شمالی، می‌خواهد شاسی بلند X7 را با سه ردیف صندلی در آمریکای شمالی بسازد. 
درباره ب ام و X7 {اینجا} بیشتر بخوانید.
Q8 بیشتر در بازار آمریکای شمالی، چین و خاورمیانه مشتری خواهد داشت. این مدل احتمالا با شاسی بلند کوپه جدید مرسدس بنز به نام MLC هم رقابت خواهد کرد. در صورتی که آئودی تصمیم به ساخت این مدل بگیرد، Q8 تا سه سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد. 


رونق بازار خودروهای شاسی بلند باعث شده آئودی، ب ام و و مرسدس بنز مدلهای بیشتری در این بخش به بازار عرضه کنند. هر سه کارخانه تا چند سال دیگر دست کم شش مدل شاسی بلند خواهند داشت و مدلهای کنونی خود را به روز می‌کنند.
موسسه تحقیقات بازار IHS تخمین زده که تا سال ۲۰۲۰ حجم بازار شاسی بلندهای لوکس ۳۲ درصد بزرگتر شده و به چهار میلیون و ۹۳۰ هزار دستگاه خودرو در سال برسد. پیش‌بینی می‌شود بیشترین تقاضا برای این خودروها در چین باشد. 
علاوه بر Q8، آئودی شاسی بلندهای جدید Q1، Q2، Q4 و Q6 را هم در برنامه تولید دارد. 
*در تنظیم این خبر از اطلاعات منتشر شده توسط رویترز و بلومبرگ استفاده شده است.