شاید هنوز برای قضاوت درباره خودروهایی که کمتر از یک ماه دیگر در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشته خواهد شد کمی زود باشد. اما با تصاویری که آئودی از کانسپت جدیدش در این نمایشگاه منتشر کرده، این کارخانه بدون شک زیباترین استیشن را به ژنو خواهد برد. 
آئودی در آستانه نمایشگاه تصاویری از کانسپت «پرولوگ آوانت» را منتشر کرده که مدل تازه‌ای از کانسپتی است که به تازگی در نمایشگاه لس‌آنجلس رونمایی شد. این کانسپت یک استیشن «شوتینگ بریک» و اشاره‌ای به مدلی شبیه به مرسدس-بنز سی‌ ال ‌اس است. 
کانسپت پرولوگ و پرولوگ آوانت هر دو الگویی برای سدان‌های متوسط و بزرگ A6، A7 و A8 آئودی است. ظاهر خودرو به خاطر ورودی‌های هوای بزرگ، جلوپنجره اغراق شده آئودی و ارتفاع کم بسیار اسپرت است. به احتمال زیاد قوای محرکه هیبرید این خودرو هم با ظاهر ماشین متناسب خواهد بود. 

برای اطلاعات رسمی درباره نیروی موتور این خودرو تا برگزاری نمایشگاه ژنو صبر کرد اما گفته می‌شود پرولوگ آوانت یک موتور شش سیلندر توربو دیزل و یک موتور الکتریکی دارد که در مجموع حدود ۴۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. 
داخل ماشین نسبت به کانسپت پرولوگ اندکی تغییر کرده و واقعی‌تر شده است. آنچه دیده می‌شود به احتمال زیاد با تغییراتی اندکی در نسل جدید مدل A8 دیده خواهد شد. براساس ایده طراحان آئودی، در طراحی نسل جدید ماشین‌های این کارخانه بر خطوط افقی تاکید بیشتری شده است.