آئودی می‌خواهد در پنج سال آینده با تمرکز بر ساخت چند مدل شاسی بلند جدید و عرضه یک مدل شهری کوچک براساس فولکس واگن آپ، فروش خود را به دو میلیون دستگاه در سال افزایش دهد. 
روپرت استادلر، مدیر اجرایی آئودی می‌خواهد مدل کوچک این کارخانه تا سال ٢٠١۵ برای عرضه به بازار آماده باشد. در این صورت این خودروی جدید با تکیه بر امکانات فنی فولکس واگن آپ و احتمالا با نام A0 ساخته می‌شود. 

بعد از نمایش کانسپتی از مدل آپ در سال ٢٠٠٧، فولکس واگن این خودروی کوچک را در سال ٢٠١١ به بازار عرضه کرد. تا کنون کانسپت‌های متعددی در شکل‌های مختلف از این مدل در نمایشگاه‌های خودرو رونمایی شده و دو مدل اشکودا «سیتی گو» و سئات «می‌» هم براساس این مدل تولید و به بازار عرضه شده است. آئودی چهارمین عضو خانواده فولکس واگن است که مدلی براساس این خودرو می‌سازد. 
به احتمال زیاد آئودی به جای موتور سه سیلندر۶٠ و ٧۵ اسب بخاری که روی مدلهای موجود نصب شده است، از موتور یک لیتری ١١٠ اسب بخاری استفاده خواهد کرد که پیش‌تر در کانسپت فولکس واگن آپ جی تی دیده شده است. علاوه بر این، آئودی امکانات و تزیینات بیشتری بر روی این خودرو عرضه خواهد کرد تا بتواند افزایش قیمت آن را نسبت به مدل مشابه در فولکس واگن، سئات و اشکودا توجیه کند.

آئودی در سال ٢٠١٢ یک میلیون و ۴۵۵ هزار و صد دستگاه خودرو فروخت. این کارخانه میخواهد تا سال ٢٠١٨ فروش خود را به دو میلیون دستگاه در سال برساند. یک خودروی کوچک شهری آئودی را به خریدارانی تازه‌ معرفی می‌کند و از این طریق باعث افزایش فروش کارخانه خواهد شد. 
اما سود خودروهای کوچک بسیار کم است. مخصوصا اگر آئودی مجبور باشد با مدلهایی مشابه در داخل گروه فولکس واگن رقابت کند، نمی‌تواند قیمت را خیلی بالا ببرد. بنابراین وظیفه درآمدزایی و افزایش سود در آئودی بر دوش مدلهای شاسی بلند Q گذاشته شده است. تمرکز بر این بخش بعد از انتصاب دکتر اولریخ هاکنبرگ که شش ماه پیش به مدیریت مرکز تحقیقات آئودی منصوب شد، بیشتر هم شده است. 

رندر آئودی کیو ۷
محرک اصلی در برنامه تازه آئودی نسل جدید Q7 است که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود. با اینکه هفت سال از عمر نسل کنونی Q7 می‌گذرد و در این سال‌ها رقبای تازه نفس زیادی برایش به میدان آمده است، فروش این مدل همچنان رو به افزایش است. 
تقاضا برای مدل کوچک‌تر Q5 هم بسیار زیاد است و در بعضی بازارهای اروپا خریداران باید هشت ماه منتظر دریافت خودروی خود بمانند. 
این استقبال باعث شده آئودی با اعتماد به نفس زیاد سه مدل شاسی بلند جدید را در چند سال آینده به بازار عرضه کند. مدلهای Q2، که بر روی شاسی آئودی A3 ساخته می‌شود و Q6 که رقیبی برای ب‌ام و اکس ۶ است سال آینده به بازار عرضه می‌شود. Q2 براساس کانسپت کراس لین ساخته می‌شود و به طور مستقیم با مینی کانتری‌من و مرسدس بنز GLA رقابت می‌کند. مدلهای ارزانتری نظیر اپل موکا و بیوک انکور نیز در این کلاس عرضه می‌شود. 

رندر آئودی کیو ۲
آئودی همچنین در حال برنامه ریزی برای ساخت یک شاسی بلند کوچک به نام Q1 است. آئودی با Q1 به دنبال مشتریان مدل‌هایی نظیر نیسان جوک است که حاضرند برای خودرویی مشابه با امکانات لوکس پول بیشتری بدهند. این مدل براساس شاسی نسل بعدی آئودی A۱ ساخته می‌شود که قرار است سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شود.
اکثر مدل‌های Q1 دیفرانسیل جلو خواهد بود اما مدل کواترو دو دیفرانسیل هم به طور سفارشی به خریداران عرضه می‌شود. موتورهای مختلفی برای این مدل در نظر گرفته شده است که ضعیف‌ترین آن موتور یک لیتری است که در آئودی A0 قرار داده می‌شود و قوی‌ترین موتور ۱. ۶ لیتری توربو با حجم ۱. ۶ لیتر است که حدود ۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد. 

رندر آئودی کیو ۱
آئودی همچنین در حال بررسی ساخت یک شاسی بلند اسپرت براساس Q3 است که در صورت تولید با نام Q4 به بازار عرضه خواهد شد. همچنین گزارش‌هایی منتشر شده که براساس آن آئودی ساخت یک شاسی بلند اسپرت بزرگتر براساس Q7 را نیز بررسی می‌کند که آن را با نام Q8 عرضه کند.