در حالی که تصور می‌شد ب ام و با‌عرضه سری تازه‌ای از محصولات با موتور الکتریکی در تولید خودروهای پاک جای خود را در بازار محکم کرده است، آئودی با‌عرضه دو کانسپت جدید نشان داد که صحنه آن طور که مدیران ب ام و تصور می‌کردند خالی از رقیب نیست.
آئودی امروز تصاویری از کانسپتی را منتشر کرد که مبنای ساخت مدل A2 خواهد شد. آئودی نسل اول مدل ‌A2 را در سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه کرد اما تولید این خودرو که یکی از پیشرفته‌ترین خودروهای کوچک تولید شده در جهان بود، در سال ۲۰۰۵ متوقف شد. 
اکنون آئودی اعلام کرده که نسل دوم مدل A2 را در سال ۲۰۱۳ در قالب یک خودروی الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد. 
این مدل چهار نفره همچنان مانند نسل اول A2 یک خودروی چهارنفره با سقفی بلند و کاپوتی کوتاه است، اما ظاهر آن هماهنگ با چهره‌پردازی تازه‌ آئودی طراحی شده است.

ابعاد خودرو کمی از نسل اول  A2 کوچک‌تر است. طول این کانسپت ۳۸۰۴ میلی‌متر، عرض آن ۱۶۹۳ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۴۹۴ میلی‌متر است. سقف ماشین شیشه‌ای است و با تکنولوژی مشابه با نسل جدید مرسدس بنز SLK با فشار یک دکمه تاریک و روشن می‌شود. 
A2 تنها با یک موتور الکتریکی حرکت می‌کند. قدرت ماشین از باتری‌های لیتیوم-یون تأمین می‌شود که در کف ماشین چیده شده است. این باتری‌ها ۳۱ کیلو وات انرژی ذخیره می‌کنند که ۲۴ کیلو وات آن را می‌توان استفاده کرد. موتور الکتریکی در جلوی ماشین قرار داده شده است و معادل ۱۱۶ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. 
آئودی می‌گوید که این کانسپت با باتری‌های شارژ شده می‌تواند حداکثر تا دویست کیلومتر حرکت کند و یک ساعت و نیم طول می‌کشد تا کاملاً شارژ شود. 
شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو ۹.۳ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۵۰ کیلومتر در ساعت است. 
وزن ماشین ۱۱۵۰ کیلوگرم است. آئودی می‌گوید از پیشرفته‌ترین تکنولوژی خود استفاده کرده تا وزن ماشین را به حداقل برساند.

آئودی پیشتر تصاویر کانسپت دیگری را منتشر کرده بود که همزمان با A2 در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی خواهد شد. 
این  کانسپت خودروی کوچک دو نفره‌ای برای رانندگی در شهر است که می‌توانند با باتری‌های شارژ شده تا شصت کیلومتر حرکت کند. آئودی اعلام کرده شتاب صفر تا صد این خودرو شش و نیم ثانیه و وزنش کمتر از پانصد کیلوگرم است. 
آئودی هنوز اعلام نکرده که آیا این مدل کوچک شهری را تولید خواهد کرد یا نه.  

عکس: آئودی