در آخرین مسابقه فصل ۲۰۱۱ فرمول یک، در برزیل، مارک وبر از تیم ردبول توانست اولین پیروزی خود در این فصل را کسب کند. وبر در حالی این مقام را کسب کرد که سباستین فتل، هم تیمی و قهرمان این فصل از اواسط مسابقه با مشکل گیربکس درگیر شد و راه را برای سبقت گرفتن هم تیمی‌اش باز کرد و دومین ماشینی بود که از خط پایان گذشت. 
بعد از فتل، جنس باتن از مک‌لارن در رقابتی با فرناندو آلونسو از فراری به مقام سوم رسید و با امتیازی که از این مقام کسب کرد، در رده‌بندی رانندگان فصل به مقام دوم رسید. 
فتل در زمان‌گیری سریعترین زمان را کسب کرده بود و با شروع مسابقه به سرعت خود را با پیچ اول رساند و از دیگران فاصله گرفت. او به نظر کاملاً راحت در حال مدیریت مسابقه بود تا اینکه مهندسش به او درباره گیربکس هشدار داد و از او خواست تا برای حفظ جعبه دنده دنده‌ها را زودتر عوض کند. 
فتل در نهایت به وبر اجازه داد تا از او سبقت بگیرد اما همچنان با سرعت خوبی پشت سر او در حرکت بود. بالاخره بعد از چند با هشدار، تیم از او خواست تا سرعتش را کمتر کند و با هدف نگه داشتن آلونسو به رانندگی ادامه دهد. 
آلونسو که در زمان‌گیری پنجم شده بود،  برای کسب مقام سوم رانندگان فصل تلاش می‌کرد. او در دور اول لوییس همیلتون از مک‌لارن را از پیش رو برداشت و با یک سبقت متهورانه در دور یازدهم در پیچ پنجم که حداکثر سرعت در آن بیش از دویست کیلومتر در ساعت است، از جنسن باتن جلو زد و سوم شد. باتن بعد از مسابقه گفت که دفاع از موقعیت برایش آسان بود اما برای این کار باید به قسمتی از پیست می‌رفت که به اصطلاح کثیف بود و به ماشینش آسیب می‌زد. 
باتن در طول مسابقه از آلونسو عقب بود اما بالاخره ده دور مانده به پایان مسابقه، باتن از کم شدن سرعت آلونسو استفاده کرد و از او سبقت گرفت. 
فیلیپه مسا، راننده برزیلی فراری که در مقابل طرفداران هموطن خود رانندگی می‌کرد به مقام پنجم رسید. او دوباره در بخشی از مسابقه با لوییس همیلتون رقابت می کرد، اما همیلتون به خاطر مشکلی که در گیربکس داشت ناگزیر شد مسابقه را ترک کند. اختلاف این دو راننده که در این فصل شش بار با یکدیگر تصادف کرده بودند یکی از خبرسازترین رویدادهای این فصل بود. اما راننده انگلیسی در پایان مسابقه مسا را در آغوش کشید و به اختلاف دو راننده پایان داد. 
بعد از مسا، آدرین سوتیل از تیم فورس ایندیا ششم شد، نیکو رزبرگ از مرسدس بنز به مقام هفتم رسید و پل دی رستا از فورس ایندیا هشتم شد. مقام نهم به کامی کوبایاشی رسید و آخرین امتیاز فصل هم به ویتالی پتروف از تیم رنو در مقام دهم داده شد.