براساس گزارش‌ها آدریان نئویی، طراح پرآوازه ماشین‌های فرمول یک تیم ردبول با کمک کارخانه آستون مارتین در حال طراحی یک سوپرکار برای ردبول است. هفته نامه انگلیسی اتوکار گزارش داده این ماشین رقیبی برای مک‌لارن پی‌۱ جی‌تی‌آر و فراری اف‌اکس‌اکس کی خواهد بود و در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می‌شود.

این خبر چند روز بعد از آشکار شدن مذاکرات آستون مارتین با ردبول برای بازگشت دوباره این کارخانه به فرمول یک منتشر می‌شود. براساس این مذاکرات قرار است آستون مارتین راه دستیابی موتورهای مرسدس را به تیم ردبول همراه کند.

منابع نزدیک به این مذاکرات به اتوکار گفته‌اند، آستون مارتین در حال مذاکره با شرکت «ردبول تکنولوژیز» است که شرکتی جدا از تیم مسابقه فرمول یک ردبول است. به همین دلیل این منابع می‌گویند همکاری دو شرکت لزوما به معنی همکاری آنها در فرمول یک نیست.

طراح ماشین قهرمان

با این حال نئویی بسیار به تیم ردبول نزدیک است. ماشینی که او طراحی کرد چهار سال پیاپی قهرمان فرمول یک شد. به همین دلیل افزایش شایعه‌ها درباره نزدیک شدن آستون مارتین به تیم فرمول یک هم چندان عجیب نیست.

احتمال دیگری که نزدیکی این دو را بیشتر می‌کند، استفاده نیوئی از موتور و بخش‌های الکترونیکی مرسدس در ساخت سوپرکار ردبول است.

هلموت مارکو، مشاور ردبول ریسینگ در حاشیه مسابقه فرمول یک بریتانیا در سیلورستون تایید کرد که ردبول در حال مذاکره با آستون مارتین است اما گفت مذاکرات درباره پروژه‌هایی به جز مسابقات فرمول یک است.

نئویی زمستان سال گذشته از تیم فرمول یک کنار رفت و شایعه شد که یکی ز وظایف تازه او کار بر روی یک سوپرکار برای جاده است. براساس اخبار تازه همکاری او با آستون مارتین از همان زمان شروع شد. منبع آگاه به اتوکار گفته این پروژه در حال جلو رفتن است اما «معلوم نیست آیا به نتیجه برسد یا نه»