آرش خودروساز ایرانی-بریتانیایی در نمایشگاه ژنو نمونه تازه‌ای از سوپرکار خود، ای اف ۱۰، را به نمایش خواهد گذاشت. آرش ای اف ۱۰ را در سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه کرد اما میگوید مدل ۲۰۱۶ این خودرو کاملا با هفت سال پیش تفاوت دارد.

شاسی فیرکربن دوازده تکه ماشین جای خود را به شاسی سیزده تکه جدید داده است و به جای موتور هفت لیتری هشت سیلندر شورلت کوروت، ماشین حالا یک سیستم هیبرید دارد.

آرش ای اف ۱۰

سیستم هیبرید شامل چهار موتور الکتریکی است که توسط شرکت آلمانی کامپکت داینامیک برای آرش ساخته شده و یک موتور هشت سیلندر بنزینی که قدرتش ۹۰۰ اسب بخار است. با اضافه شدن قدرت موتورهای الکتریکی به موتور بنزینی، توان سیستم هیبرید آرش به ۲۰۸۰ اسب بخار میرسد که از طریق جعبه دنده دستی یا اتوماتیک (به سفارش خریدار) به هر چهار چرخ منتقل می‌شود.

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر خودرو ۲.۸ ثانیه و حداکثر سرعتش ۳۲۱ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

آرش ای اف ۱۰

آرش برای خریدارانی که قوای محرکه هیبرید را نخواهند هم مدلی با موتور معمولی خواهد ساخت. اگرچه جزییات این موتور هنوز اعلام نشده است.

قیمت خودرو هم هنوز معلوم نیست اما پیش بینی می‌شود حدود یک میلیون پوند باشد.

آرش در کنار ای اف ۱۰، مدل کوچکتر خود ای اف ۸ را هم به نمایشگاه ژنو می‌آورد. این خودرو کماکان از موتور هشت سیلندر هفت لیتری جنرال موتورز با قدرت ۵۵۰ اسب بخار نیرو میگیرد و نیروی موتور را از طریق جعبه دنده دستی شش سرعته به چرخهای عقب منتقل می‌کند. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت این مدل ۳.۵ ثانیه و حداکثر سرعتش ۳۲۱ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

آرش ای اف ۱۰رش