فولکس واگن قرار است در سال ۲۰۱۴ نسل جدید مدل شاسی‌بلند تیگوان را به بازار عرضه کند. جزییات این خودروی جدید به طور رسمی از طرف فولکس واگن اعلام نشده اما فولکس واگن در هر نمایشگاه خودرو با‌عرضه کانسپت‌های مختلف، گوشه‌هایی از نسل بعدی این مدل را به مردم نشان می‌دهد. 
تازه‌ترین کانسپت به نام کراس کوپه، در نمایشگاه ژنو رونمایی شد که خودرویی چهار در با موتور هیبرید دیزل/الکتریکی است و در صد کیلومتر تنها ۱.۸ لیتر گازوئیل مصرف می‌کند.
قبل از نمایشگاه ژنو، در دسامبر سال ۲۰۱۱ (آذرماه ۱۳۹۰) کانسپت دیگری از کراس‌کوپه در نمایشگاه خودرو توکیو به‌نمایش درآمد که موتور هیبرید بنزینی/الکتریکی داشت. اما موتور کانسپت جدید، ترکیبی از یک موتور دیزل۴ سیلندر با حجم ۲ لیتر و قدرت ۱۸۷ اسب بخار و دو موتور الکتریکی برای چرخ‌های جلو و عقب است. قدرت موتور الکتریکی چرخ‌های جلو ۴۰ کیلو وات یا معادل حدود ۵۴ اسب بخار است و موتوری با قدرت ۸۵ کیلو وات به چرخ‌های عقب نیرو می‌دهد. کراس‌کوپه در دور موتور پایین در حالت دیفرانسیل جلو کار می‌کند اما در صورت نیاز راننده به نیروی بیشتر، هر دو موتور با هم کار می‌کند. 

باتری‌های لیتیوم کراس‌کوپه از طرف مختلف شارژ می‌شود. آن‌ها را می‌توان با وصل کردنشان به پریز برق شارژ کرد. همینطور انرژی که هنگام ترمز تولید می‌شود هم در این باتری‌ها ذخیره می‌شود و درنهایت قدرت موتور دیزل است که این باتری‌ها را شارژ می‌کند. فولکس می‌گوید کراس‌کوپه فقط با نیروی باتری می‌تواند با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت تا۴۰  کیلومتر حرکت کند.
بنا به ادعای فولکس واگن، سقف سرعت کراس‌کوپه با قدرت کامل و با نیروی کمکی از موتور دیزل ۲۲۰ کیلومتر در ساعت است و شتاب صفر تا صد آن هم ۶.۵ ثانیه است. فولکس‌واگن همچنین می‌گوید قدرت کراس‌کوپه در مجموع ۳۰۲ اسب بخار با  گشتاور ۵۱۶ پوند-فوت است.
فولکس واگن به طور رسمی می‌گوید برنامه‌ای برای تولید کراس‌کوپه ندارد اما این کانسپت به وضوح نشان می‌دهد که نسل بعدی مدل تیگوان این کارخانه با مدل فعلی بسیار تفاوت خواهد داشت. حتی اگر کراس‌کوپه با این مشخصات تولید نشود، قوای محرکه آن بدون شک به زودی در مدل‌های دیگر فولکس واگن استفاده خواهد شد.