سه ماه پس از انتشار تصاویری از سوپرسالن جدید آستون مارتین در حال آزمایش، کارخانه انگلیسی طرحی از این خودرو منتشر کرده و تولید آن را رسما اعلام کرد.

آستون مارتین لاگوندا قرار است در تعدادی محدود و فقط برای مشتریان در خاورمیانه ساخته شود. قیمت و تعداد هنوز به طور رسمی اعلام نشده است اما نشریات انگلیسی احتمال داده‌اند تنها حدود صد دستگاه از این خودرو ساخته شود و انتظار می‌رود قیمت خودرو بیش از چهارصدهزار پوند باشد.

تصویر منتشر شد با تصاویر خودروی استتار شده که چند ماه پیش منتشر شد تطابق دارد و نشان می‌دهد که طرح ظاهری خودرو ترکیبی از مدل چهار در راپید و سدان دهه هفتاد لاگوندا است.

آستون مارتین مدل لاگوندا را ابتدا در سال ۱۹۷۶ به بازار عرضه کرد و تا سال ۱۹۹۰ ششصد و چهل و پنج دستگاه از آن را ساخت.

هنوز اطلاعاتی درباره مشخصات فنی لاگوندا در دسترس نیست اما به طور قطع موتور ماشین دوازده سیلندر شش لیتری با قدرت دستکم ۵۶۵ اسب بخار است. احتمالا آستون مارتین از جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک خود در این مدل هم استفاده می‌کند و نیروی موتور از طریق این جعبه دنده به چرخهای عقب فرستاده می‌شود. شتاب صفر تا صد کیلومتر این ماشین هم به احتمال زیاد زیر پنج ثانیه خواهد بود.

آستون مارتین همه مدلهای لاگوندا خود را با دست و در همان کارگاهی می‌سازد که پیش از سوپرکار One-77 را در آن ساخته بود. این کارگاه در کارخانه آستون مارتین در گیدون در انگلستان قرار دارد و محل ساخت خودروهای ویژه آستون مارتین است.

پیش از این آستون مارتین اعلام کرده بود که پروژه ساخت مدل شاسی بلند خود را متوقف کرده است. قرار بود شاسی بلند آستون مارتین با نام لاگوندا در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شود.