آستون مارتین تصاویری از جدیدترین مدل خود به نام ونکوییش را منتشر کرده است. این ماشین که ماه پیش به عنوان پروژه کانسپت AM 310 در یک نمایشگاه خودروهای کلاسیک نمایش داده شد اکنون به عنوان جانشین مدل DBS آستون مارتین معرفی شده است. به غیر از مدل‌های بسیار سفارشی One-77 و زاگاتو V12، این خودرو شاخص‌ترین مدل تولید انبوه آستون مارتین خواهد بود. 
آستون مارتین با ونکوییش دوره تازه‌ای از عرضه محصولات جدید را در کارخانه انگلیسی آغاز می‌کند. 
نام ونکوییش اولین بار در سال ۱۹۹۸ و در نمایشگاه دیترویت مطرح شد. کانسپتی با این نام زمینه‌ساز تغییرات ساختاری در آستون مارتین شد و در سال ۲۰۰۴ مدلی به همین نام به بازار عرضه شد. 

ونکوییش جدید بر روی نسل چهارم شاسی یکپارچه آلومینیومی به نام VH ساخته می‌شود که اولین بار در مدل DB9 در سال ۲۰۰۳ به کار گرفته شد. موتور دوازده سیلندر شش لیتری آستون مارتین هم برای این مدل کاملاً به روز شده است. با این موتور جدید که گفته می‌شود قدرت آن ۵۶۵ اسب بخار است، شتاب صفر تا صد کیلومتر ماشین کمتر از ۴.۱ ثانیه و حداکثر سرعتش حدود ۲۹۵ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود. جعبه دنده ماشین اتوماتیک شش سرعته با پدال‌هایی روی فرمان است که سرعت تغییر دنده‌ها را می‌توان با تنظیم‌های مختلفی که از پیش تعیین شده تغییر داد.
این اعداد ونکوییش را در ردیف فراری F12 برلینتا قرار می‌دهد اما به نظر نمی‌رسد کارخانه انگلیسی قصد داشته به رقیب ایتالیایی خود اعلان جنگ دهد و هدفش تولید یک جی‌تی واقعی بوده است. 
این خودرو اولین مدل تولید انبوه آستون مارتین است که بخش بیرونی پنل‌های بدنه‌اش از فیبرکربن ساخته شده است. طراحی بدنه ماشین توسط گروهی با مدیریت مایلز نربرگر، مدیر طراحی آستون مارتین در پروژه‌ای که سه سال طول کشید طراحی شده است. تأثیر ظاهر مدل یک میلیون و دویست هزار پوندی One-77 آستون مارتین بر ظاهر مدل جدی آستون مارتین مشهود است. 

نربرگر می‌گوید در طراحی این ماشین از نماد‌های و نشانه‌های موجود در مدل‌های آستون مارتین استفاده شده است اما بر روی جزییات بیشتر کار شده و همین باعث می‌شود این مدل در عین شباهت با مدل‌های دیگر آستون مارتین به راحتی از آن‌ها متمایز شود. 
طراحی داخل خودرو هم به طور کلی تغییر کرده است. اگرچه هنوز امضای آستون مارتین را می‌توان در داخل خودرو هم دید. کنسول وسط بزرگ‌تر شده و جای پشت صندلی‌ها هم کمی بیشتر شده است. یک نمایشگر در وسط کنسول تلفن، راهیاب ماهواره‌ای و سیستم صوتی ساخت کارخانه B&O را کنترل می‌کند و همه روکش‌ها از چرم مرغوب و با دست ساخته شده است. 
با قیمت ۱۹۰ هزار پوند، قیمت ونکوییش از فراری F12 دویست و پنجاه هزار پوندی ارزانتر است. آستون مارتین از تابستان امسال همزمان با رونمایی رسمی ونکوییش فروش آن را آغاز خواهد کرد و اولین خودروها در اوایل سال آینده میلادی به مشتریان تحویل داده خواهد شد.