آستون مارتین، مدل ونکوییش ولانته، لوکس‌ترین مدل روباز خود را رونمایی کرد. این خودرو که اولین مدل بدون سقف آستون مارتین با بدنه فیبرکربن است موتوری ۵۷۳ اسب بخاری دارد و شتاب صفر تا صد کیلومترش ۴.۱ ثانیه است. 
ونکوییش گرانترین مدل آستون مارتین است. آستون مارتین مدل کوپه ونکوییش را پاییز گذشته رونمایی کرد و حالا مدل روباز در کنار این خودرو جایگزین مدل دی بی اس ولانته خواهد شد که تاکنون گرانترین مدل روباز آستون مارتین بود. 
از نظر فنی ونکوییش روباز به مدل کوپه شبیه است. قدرت ماشین از موتوری دوازده سیلندر با حجم ۵.۹ لیتر گرفته می‌شود و نیروی موتور از طریق جعبه دنده شش سرعته اتومتیک چرخ‌های عقب را به حرکت در می‌آورد. حداکثر سرعت خودرو ۲۹۵ کیلومتر در ساعت است.
آستون مارتین می‌گوید فنربندی ونکوییش ولانته را تا ۱۴ درصد نسبت به مدل روباز دی بی اس محکم‌تر ساخته است تا سواری ماشین به مدل کوپه ونکوییش شبیه‌تر شود. نسبت تقسیم وزن جلو و عقب ماشین هم ۵۱ به ۴۹ است که به توازن ماشین در جاده کمک زیادی می‌کند. 

از نظر ظاهری ماشین به ونکوییش شبیه است. آستون مارتین ونکوییش را با برداشت تازه‌ای از فلسفه طراحی چند سال اخیر خود طراحی کرد و در ساخت آن از سوپر کار خود به نام ۱-۷۷ الهام زیادی گرفت. مارک رایشمن، مدیر طراحی آستون مارتین می‌گوید در طراحی این خودرو علاوه بر اسپرت بودن و نمایش قدرت، قصد داشته شیک و پیچیده بودن این خودرو را نیز نمایش دهد. 
داخل ماشین بدون هیچ تغییری به مدل کوپه شبیه است. صندوق عقب ماشین نسبت به دی بی اس روباز پنجاه درصد جادارتر شده است و اکنون گنجایش برای ۲۷۹ لیتر بار دارد. باز یا بسته بودن سقف هم تاثیری در گنجایش صندوق ماشین ندارد. فنربندی ماشین را می‌توان در سه حالت معمولی، اسپرت و پیست تعیین کرد و فرمان‌گیری ماشین هم قابل تنظیم است. 
آستون مارتین همزمان با رونمایی ماشین اعلام کرده است خریداران ونکوییش ولانته می‌توانند این خودرو را از همین ماه با قیمت پایه ۱۹۹ هزار و ۹۹۵ پوند سفارش دهند.