FT: وقتی جی زو و همسرش جوآنا کرسپو تصمیم گرفتند یک ماشین جدید بخرند، شورلت ولت، مدل الکتریکی جدید کارخانه جنرال موتورز، هم از جمله ماشین‌هایی بود که نظرشان را جلب کرد. 
آن‌ها در کالیفرنیا زندگی می‌کنند و هزینه اجاره ماهانه ولت برایشان چهارصد دلار تمام می‌شد. این تقریباً اندازه پولی است که خانم کرسپو که یک معمار است باید برای بنزین ماشینی که داشت خرج می‌کرد. جنرال موتورز در تبلیغات تلویزیونی‌اش می‌گوید کسانی که شورلت ولت دارند «خوشحال‌ترین رانندگان روی زمین‌اند» چون با مصرف کم این ماشین پول زیادی صرفه‌جویی می‌کنند. 
اما این زوج کالیفرنیایی بعد از بررسی دقیق‌تر تصمیم گرفتند مرسدس بنز E350 را که خانم کرسپو سه سال پیش خریده بود را فعلاً نگه‌دارند. آقای زو می‌گوید «ولت آنقدرها هم ماشین خوبی نبود». او که در یک استودیوی فیلم‌سازی مدیر پروژه است معتقد است مرسدس بنز حس قدرتمند بودن را به راننده منتقل می‌کند و  همسرش به این نتیجه رسید که ولت کمی بنجل است. 
طراحان ولت برای جا دادن باتری‌ها مجبور شده‌اند صندلی‌های عقب را تکی طراحی کنند و برای این خانواده که یک بچه دارند این صندلی‌ها مناسب نبود. 

نظر این دو نفر، نمونه‌ای از واکنش‌ها به اولین موج از خودروهای الکتریکی و هیبرید-الکتریکی است که به تازگی به بازار عرضه شده است. 
این خودروها بعد از سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار از سوی کارخانه‌های خودروسازی و سوبسید‌های فراوان از طرف دولت‌ها، بالاخره به تولید انبوه رسیده است. اما مردم برای خریدشان چندان علاقه‌ای از خود نشان نمی‌دهند. 
مؤسسه ال‌ام‌سی اتوموتیو، که کارش تهیه آمار برای صنعت خودرو است، اعلام کرده در شش ماه اول سال ۲۰۱۲ میلادی، تنها پنجاه هزار دستگاه خودروی تمام الکتریکی و هیبرید الکتریکی در آمریکا، اروپا، چین و دیگر بازارهای بزرگ فروخته شده است. 
اگر چه این دوبرابر تعداد  خودروهایی است که پارسال فروخته شده، اما سهمش از کل فروش خودرو در نیمه اول سال فقط ۰.۱۸ است. خودروسازان به استقبال کم در ابتدای عرضه یک محصول جدید عادت دارند، ولی از نظر آن‌ها هم این میزان تقاضا بسیار کم است. 
جنرال موتورز در شش ماه فقط ۸۸۱۷ دستگاه ولت فروخته است. این تعداد ۲۲ درصد از سال پیش بیشتر است اما پیش‌بینی این کارخانه این بود که در سال ۲۰۱۲ بتواند ۴۵ هزار دستگاه بفروشد و با کارنامه فروش شش ماه اول سال بسیار بعید است بتواند به این هدف دست یابد. 

ال بدوال، تحلیلگر مؤسسه ال‌ام‌سی می‌گوید خودروهای الکتریکی پتانسیل خوبی دارد اما الان زمان برای عرضه این ماشین‌ها مناسب نیست: « چند اتفاق همزمان در جریان است. اول اینکه دولت‌ها در بسیاری از بازارها مانند اروپا سیاست‌های صرفه‌جویی اقتصادی و کاهش هزینه‌های عمومی را در پیش‌ گرفته‌اند. در آمریکا هم این احساس خطر وجود دارد که شرایط اقتصادی دوباره خراب شود. از طرف دیگر خودروسازان برای رقابت با یکدیگر به شدت در تلاشند تا هزینه‌های خود را پایین نگه دارند.»
تحلیلگران می‌گویند نگرانی دولت‌ها و خودروسازان همیشه این بود که چون ایستگاه شارژ ماشین به اندازه کافی وجود ندارد، تقاضا برای خرید ماشین‌های الکتریکی کم شود. اما حالا مردم به این دلیل ماشین الکتریکی سوار نمی‌شود چون به نسبت راحتی و سواری که دارند قیمتشان بالا است.  
استفانو آورسا از مؤسسه مشاوره آلیکس پارتنرز می‌گوید « این بدترین زمان برای رونق گرفتن بازار ماشین‌های الکتریکی است. قیمت‌ این خودروها بالا است و در آن سو خریدران بسیار نسبت به قیمت حساس‌اند.»
پنج سال پیش،‌ که هنوزبحران در اقتصاد جهان آغاز نشده بود، آینده خودروهای الکتریکی بسیار درخشان ترسیم می‌شد. افزایش قیمت بنزین خریداران آمریکایی را به سمت خرید ماشین‌های کم مصرف مثل تویوتا پریوس سوق داده بود و در چنین شرایطی بود که جنرال موتورز در سال ۲۰۰۷  و در نمایشگاه خودرو دیترویت اعلام کرد می‌خواهد شورلت ولت را بسازد تا سردمداری تویوتا در بازار خودروهای هیبریدی را به چالش بکشد. 
جنرال موتورز به سرعت دست به کار شد. چند تولید کننده باتری هم با قول ساخت باتری‌های لیتیوم-یون با کیفیت بهتر توانستند سرمایه گذارانی را به سوی خود جلب کنند. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا هم با این شعار که تا سال ۲۰۱۵ یک میلیون خودروی الکتریکی و هیبرید الکتریکی در جاده‌های این کشور خواهد بود، دو میلیارد دلار وام به این بخش اختصاص داد. 
در همایش‌ها و گزارش‌های متعدد به نیاز به گسترش زیرساخت برای این تکنولوژی جدید و ساخت ایستگاه‌های شارژ باتری اشاره شد و این نگرانی مطرح شد که نبود این زیرساخت‌ها مهمترین مانع برای جلب نظر خریداران خواهد بود.

در عوض، تحلیلگران صنعت خودرو می‌گویند مردم این ماشین‌ها را نمی‌خرند چون به نظرشان خیلی گران است. حتی بعد از اینکه دولت آمریکا ۵۰۰۰ دلار و دولت بریتانیا ۷۵۰۰ دلار یارانه برای خرید این ماشین‌ها اختصاص داد هم، استقبال مردم بیشتر نشد. در شش ماه اول سال ۲۰۱۲، در بریتانیا تنها ۸۰۰ نفر برای دریافت این یارانه ثبت نام کردند. 
در آمریکا هم کاهش قیمت بنزین در بهار امسال باعث شد تا حتی فروش خودروهی هیبریدی مثل پریوس، که بازار نسبتاً تثبیت‌شده‌ای دارد، هم کم شود. لیسی پلاک، اقتصاد‌دان ارشد در وب‌سات فروش خودرو ادموندز می‌گوید « وقتی قیمت بنزین افزایش یابد، مردم ماشین‌های کوچک و هیبریدی می‌خرند اما به محضی که قیمت بنزین کم شود خریداران ماشین‌های کوچک و هیبریدی را فراموش می‌کنند و خرید ماشین‌های با اندازه متوسط بیشتر می‌شود.»

با همه اینها، بسیاری از تحلیلگران می‌گویند چون قوانین حفظ محیط زیست هر سال سختگیرانه‌تر می‌شود، آینده برای خودروهای الکتریکی امیدوارکننده است. در اروپا خودروسازان برای رعایت قوانین اتحادیه اروپا به شدت در حال کاهش میانگین تولید دی‌اکسید‌کربن محصولاتشان‌ هستند. 
آقای زو که حالا از خرید شورلت ولت منصرف شده است ممکن است روزی یک خودروی هیبرید الکتریکی بخرد اما این ماشین باید جادارتر از ماشین‌های الکتریکی باشد که امروز به بازار عرضه می‌شود. او می‌گوید عاشق خودروهای الکتریکی است و از همه چیز آن خوشش می‌آید اما آن‌ها به اندازه کافی کاربردی نیست.