براساس جدیدترین آمارهای رسمی ۷۰ درصد خودروهای سواری تولید شده در ایران در تیر ماه در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند. بررسی وانت‌های ساخت ایران در همین ماه هم نشان داده که نزدیک به صد در صد محصولات بی‌کیفیت بودند.

طبق گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولید شده در تیرماه امسال، معادل ۴۵ هزار و ۶۱۱ دستگاه، یعنی سهمی هفتاد درصدی از محصولات تولید شده، تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

وضعیت بقیه محصولات هم چندان بهتر نیست. ۲۲ درصد خودروهای سواری یعنی ۱۴ هزار و ۳۷۴ دستگاه در بررسی کیفی تنها دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. هشت درصد (۵۵۹۷ دستگاه) هم توانسته‌اند سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کنند.

نکته قابل توجه این است که هیچ کدام از سواری‌های تولیدی نتوانسته‌اند چهار یا پنج ستاره کیفی را کسب کنند. درواقع با کیفیت‌ترین سواری‌های تولید داخل تنها توانسته‌اند سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کنند.

ستاره برای خوب‌ها

در روش جدید ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی (آدیت)، تعیین و اعلام سطح کیفی خودروها با استفاده از مدل درجه‌بندی یک تا پنج ستاره، صورت می‌گیرد. در این مدل یک ستاره، پایین‌ترین سطح کیفی و پنج ستاره، بالاترین سطح کیفی خودروها را نشان می‌دهد.

براساس ارزیابی صورت گرفته معادل ۹۹.۲ درصد از وانت‌های تولیدی در تیر ماه امسال تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند و بقیه هم سه ستاره از پنج ستاره گرفتند. مانند سواری‌ها، در وانت‌ها هم هیچ خودرویی نتوانست چهار یا پنج ستاره کسب کند.

واکنش مبهم وزیر

در واکنش به این آمار ضعیف، وزیر صنعت امروز تلاش کرد تا کیفیت پایین خودروهای ساخت داخل را توجیه کند.

محمد رضا نعمت زاده گفت «برخی مواقع اشتباهی صورت می‌گیرد و عنوان می‌کنند که فلان خودرو کیفی نیست و یک خودرو کیفی است. بحث قیمت در کیفیت بسیار موثر است. در دنیا نسبت به قیمت، کیفیت و استانداردها متغیر است یعنی اگر یک کالا و خودرویی قیمت بالاتر دارد از استانداردهای کیفی بالاتری نیز برخوردار است. این کار برای اولین‌بار در ایران انجام شد و بحث ستاره را متناسب با قیمت لحاظ کردیم که اگر یک واحد سه ستاره است نسبت به واحدی که ستاره کمتری دارد از شرایط مطلوب‌تری برخوردار است. نمی‌توانیم یک خودروی ارزان را با خودروی گران مقایسه کنیم و کیفیت را یکسان بخواهیم. ما عوامل مختلف را براساس استانداردهای روز بین‌المللی متناسب‌سازی کردیم تا در قالب ستاره خود را نشان دهد و بحث عالی، بسیار خوب و خوب قرار نگرفت.»

محسن صالحی‌نیا، معاون آقای نعمت زاده هم تنها به تشریح سیستم جدید سنجش کیفیت خودروها بسنده کرد:

«همانطور که مستحضر هستید شرکت استاندارد به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت سطوح کیفی خودروها را براساس آیین‌نامه ابلاغ شده به صورت ادواری تهیه می‌کند. در این ارتباط معیارهایی در مورد سطوح کیفی تعریف شده بود که در ادوار قبل با کیفیت خیلی خوب، متوسط خودروها را طبقه‌بندی می‌کردند و براساس قابلیت‌هایی که از نظر مسائل ایمنی وجود داشت این مساله مدنظر قرار می‌گرفت. در یک مقطع به دلیل آنکه بتوانیم شرایط را در تطبیق با خواسته‌های مشتریان افزایش دهیم به مرور زمان در هر مقطع زمانی شرایط سخت‌گیرانه‌تری را برای سنجش و بالابردن کیفیت لحاظ کردیم.»

 

منبع: ایسنا {+++}

عکس: فرج صمدی – ایرنا