آلفارومئو بعد از انتظاری طولانی، شاسی بلند خود را رونمایی کرد. استلویو (Stelvio) که نامش را از جاده‌ای مشهور در رشته کوه آلپ گرفته، اولین شاسی بلند این مارک ایتالیایی است و آلفارومئو می‌گوید این خودرو را به قویترین موتوری که در تاریخ خود ساخته است، مجهز خواهد کرد.

استلویو بخش مهمی از برنامه گروه خودروسازی فیات-کرایسلر برای بازسازی آلفارومئو و معرفی این مارک به بازارهای جهانی، از جمله بازار آمریکا است. آلفارومئو بعد از چند دهه غیبت، دو سال پیش به آمریکا برگشت اما فروشش در این بازار محدود به مدل اسپرت ۴سی است و میزان فروشش هم از پانصد دستگاه بیشتر نیست. حالا با یک شاسی بلند اسپرت، آلفارومئو می‌خواهد در آمریکا خودی نشان دهد.

در اروپا هم وضع آلفارومئو چندان بهتر نیست. دو مدل هچ‌بک این کارخانه قدیمی شده است و خریدار ندارد و مدل سدان جولیا هم به تازگی به بازار عرضه شده است و هنوز در بازار جا نیفتاده است.

بازی هوشمندانه

بازاری که استلویو در آن رقابت می‌کند بسیار شلوغ است و آلفارومئو هوشمندانه این خودرو را برای طیف گسترده‌ای از رقیبان مجهز کرده است.

آئودی کیو۵، پورشه ماکان، جگوار اف-پیس، آکورا آر دی اکس، مرسدس بنز جی ال سی و لکسوس آر اکس از جمله خودروهایی است که استلویو با آنها رقابت خواهد کرد. آلفارومئو حتی امیدوار است که توجه برخی از خریداران بنتلی بنتایگا و شاسی بلند آینده لامبورگینی را هم به خود جلب کند.

از نظر ابعاد، استلویو تقریبا اندازه پورشه ماکان، اما کمی پهن‌تر است. طول خودرو ۴۶۸۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۶۲۴ میلی‌متر است. عرض ماشین ۲۱۶۰ میلی‌متر است.

آلفارومئو قوی‌ترین مدل استلویو را که با پسوند «کوادریفولیو» متمایز می‌شود به لس آنجلس آورده است. موتور این خودرو شش سیلندر ۲.۹ لیتری با دو توربو است که ۵۱۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. آلفارومئو هنوز اطلاعات فنی خودرو را منتشر نکرده است، اما تصور می‌شود این نیرو برای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود پنج ثانیه کافی باشد. برای کاهش مصرف سوخت می‌توان هنگام رانندگی در شهر سه سیلندر خودرو را خاموش کرد.

آلفارومئو استلویو

کیفیت سواری

آلفارومئو می‌گوید مهمترین نکته‌ای که این خودرو را از رقیبانش متمایز می‌کند، کیفیت سواری آن است. تقسیم وزن ۵۰-۵۰ و سیستم دو دیفرانسیل دائمی، که به صورت استاندارد روی همه مدلهای نصب می‌شود، همزاه با جعبه دنده هشت سرعت اتوماتیک این خودرو به ادعای کارخانه تجربه‌ای در اختیار راننده قرار می‌دهد که شبیه‌اش را نمی‌تواند در مدلهای رقیب پیدا کند.

سیستم دو دیفرانسیل در حالت عادی همه نیرو را به چرخ عقب منتقل می‌کند اما می‌تواند به صورت هوشمند تا شصت درصد نیرو را به چرخهای جلو بفرستد.

داخل خودرو کم و بیش شبیه به مدل جولیا است. طراحی ساده و متمرکز بر نیازهای راننده هم راه با نمایشگر ۸.۸ اینچی در داشبورد، امضای این طراحی است. در تزیین اتاق از ترکیبی از فیبرکربن، چوب و پارچه استفاده شده است.

به جز قوای محرکه و سیستم انتقال نیرو، بخش‌های زیادی از این خودرو با مدلهای آینده‌ای که جیپ و فیات قرار است بسازند مشترک خواهد بود. این خودرو در کنار سدان جولیا در کارخانه فیات-کرایسلر در شهر کاسینو در ایتالیا ساخته می‌شود.

آلفارومئو استلویو

آغاز راه آلفا

خودرو را می‌توان در چهار حالت مختلف تنظیم کرد. دینامیک، طبیعی، بهره‌وری بالا (برای کاهش مصرف سوخت) و مسابقه. در حالت مسابقه دنده‌ها در فاصله ۱۵۰ صدم ثانیه عوض میشود.

به جز کوادریفولیو، استلویو را می‌توان با یک موتور دو لیتری چهار سیلندر بنزینی توربو با قدرت ۲۸۰ اسب بخار و یک موتور ۲.۲ لیتری چهار سیلندر دیزل هم با امکانات مختلف سفارش داد. هنوز اطلاعات رسمی درباره مشخصات این مدلها و قیمت خودرو منتشر نشده است. اما تصور می‌شود قیمت آن بین ۵۵ هزار تا ۸۰ هزار دلار باشد.

گروه خودوسازی فیات-کرایسلر شش میلیارد دلار در آلفارومئو سرمایه گذاری کرده است و امیدوار است با این سرمایه‌گذاری تولید سالانه این کارخانه را در سال ۲۰۱۸ به ۴۰۰ هزار دستگاه در سال برساند. سهم زیادی از این فروش بر دوش استلویو گذاشته شده است. اگرچه آلفارومئو در فکر ساخت دستکم دو شاسی‌بلند دیگر هم است که یکی بزرگتر و دیگری از کوچکتر خواهد بود.