آلفارومئو اعلام کرده که با همکاری مزدا مدل جدید اسپایدر را در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه خواهد کرد. کارخانه ایتالیایی هفته پیش بعد از امضای قراردادی با مزدا اعلام کرد که این مدل تازه براساس نسل جدید مزدا MX5 ساخته می‌شود. قرار است دو کارخانه با کمک یکدیگر «دو روداستر سبک دیفرانسیل عقب تولید کنند که از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت خواهد بود.». هر دو مدل در کارخانه مزدا در ژاپن ساخته می‌شود. 
سرجیو مارکیونه، مدیر اجرایی فیات با اعلام این خبر به شایعات مربوط به کنار گذاشتن برند آلفا رومئو توسط این کارخانه ایتالیایی خاتمه داد. او گفت «این قرارداد تعهد ما را به آلفا رومئو نشان می‌دهد و این‌که مصمم هستیم آلفارومئو را تا سطح یک برند جهانی مطرح کنیم».
مزدا به دلیل مشکلات مالی برنامه احداث کارخانه جدیدش در مکزیک را متوقف کرده و بالا رفتن ارزش ین هم به ضررش تمام شده است و به نظر می‌رسد ترجیح می‌دهد در کنار تولید خودرو، بخشی از درآمد خود را از فروش تکنولوژی به خودروسازان دیگر به دست آورد.
همکاری دو کارخانه هنوز آغاز نشده و اطلاعات زیادی درباره این همکاری منتشر نشده است اما مشخص است که روداستر جدید آلفا رومئو به موتور جدید ۱۷۵۰ سی‌سی بنزینی توربو شارژ این کارخانه مجهز خواهد شد و براساس شاسی فولادی اسکای‌اکتیو مزدا ساخته خواهد شد. 

قدرت موتورهای جدید ۲۹۶ اسب بخار است و طوری طراحی شده که می‌توان از آن‌ها را هم به صورت طولی و هم به صورت عرضی استفاده کرد. استفاده از این موتورها در آلفارومئو با‌عرضه مدل ۴C {+} از سال ۲۰۱۴ آغاز می‌شود. 
این دو خودرو در سطوح مختلفی از بازار عرضه خواهد شد و تلاش می‌شود تا حدامکان از یکدیگر متمایز باشند. گفته می‌شود مزدا قصد دارد در طراحی MX5 جدید از اولین مدل این خودرو که در سال ۱۹۸۹ ساخته شد الهام بگیرد و  آن را کوچکتر و با وزن زیر هزار کیلوگرم بسازد. 
اما آلفا رومئو احتمالا  ایده‌ای اغواکننده‌تر برای اسپایدر جدید خود در نظر دارد. از آن‌جایی‌که تا معرفی اسپایدر جدید هنوز ۳ سال باقی مانده، هنوز اطلاعاتی در مورد ظاهر آن در دسترس نیست اما آلفا هم می‌داند که برای موفقیت اسپایدر به‌ویژه در آمریکای شمالی باید به گذشته برگردد و نیم‌نگاهی به اسپایدری داشته باشد که داستین هافمن در فیلم معروف فارغ‌التحصیل (The Graduate) بر آن سوار شد.
از اظهارات مدیر فیات به‌نظر می‌رسد این تنها همکاری بین این دو کمپانی نخواهد بود. مزدا هم اعلام کرده است که به‌دنبال همکاری با سایر کمپانی‌ها در ارایه تکنولوژی و ساخت خودرو است.
همکاری مزدا و فیات به نفع هردو کمپانی است. مزدا صاحب تکنولوژی بسیار خوبی است اما با فروش حدود ۱.۲ میلیون خودرو در سال خودروساز پولداری به‌حساب نمی‌آید. همکاری مزدا با کارخانه‌های دیگر به تأمین سرمایه برای مدل‌های جدید این کارخانه کمک خواهد کرد. فیات هم می‌تواند با بهره‌گرفتن از تکنولوژی مزدا برنامه‌های خود را برای جهانی شدن برند آلفا رومئو عملی کند.