فرناندو آلونسو، راننده تیم فرمول یک فراری در مسابقه‌ای که به دلیل بارندگی برای مدتی متوقف شد، زودتر از بقیه از خط پایان گذشت. بعد از او یک راننده اسپانیایی دیگر از تیم سابر اولین افتخار خود را کسب کرد. سرجیو پرز در حالی به مقام دوم رسید که لوییس همیلتون از مک‌لارن با اینکه مسابقه را از خط اول شروع کرد و در ابتدای مسابقه پیشتاز بود، برای بار دوم در این فصل سوم شد. 
شدت باران آنقدر زیاد بود که در دور هشتم مسابقه برای ۵۱ دقیقه متوقف شد. توقف مسابقه به نفع آلونسو تمام شد. او که به دلیل سرعت کم ماشین فراری نتوانسته بود در زمان‌گیری روز شنبه مکان خوبی برای شروع مسابقه کسب کند، از فرصت شروع دوباره مسابقه بعد از توقف باران حداکثر استفاده را کرد بیست و هشتمین پیروزی‌اش را در فرمول یک به دست آورد. 

او اگر چه بعد از پایان مسابقه همچنان روحیه انتقادی خود از ماشین امسال فراری را حفظ کرد و گفت که این پیروزی هیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد. او گفت هدف تیمش فعلاً این است که تا می‌تواند امتیاز کسب کند و با بهتر شدن وضعیت ماشین‌ در طول فصل خود را به مدعیان قهرمان نزدیک کند. 
لوییس همیلتون امیدوار بود تا این بار نه‌تنها در زمان‌گیری بلکه در مسابقه هم رقبایش را شکست دهد. او در پیچ اول مسابقه اشتباه استرالیا را مرتکب نشد و به هم‌تیمی‌اش، جنسن باتن فرصت نداد تا از او سبقت بگیرد. 
باتن در طول مسابقه باهوش‌تر تصمیم می‌گرفت و بعد از شروع دوباره مسابقه با پیش‌بینی این که پیست به زودی خشک خواهد شد، سریع تصمیم گرفت تا لاستیک‌هایش را با لاستیک‌های مناسب پیست خشک عوض کند. او هنوز دوم بود اما با سرعت بیشتر فرصت سبقت گرفتن از همیلتون را داشت،‌ اما هنگامی که می‌خواست از نارین کارتیکیان،‌ راننده تیم اچ‌آر‌تی سبقت بگیرد، با او برخورد کرد و مجبور شد برای تعویض بال جلو ماشینش دوباره به گاراژ برگردد. او بعد از مسابقه تقصیر این تصادف را گردن گرفت. برخوردی که برای راننده بریتانیایی گران تمام شد و دست آخر در مقام چهاردهم مسابقه را تمام کرد. 

کارتیکیان امروز قاتل قهرمانان بود. او با سباستین فتل هم تصادف کرد و این تصادف قهرمان جهان را خیلی عقب انداخت. فتل که در نهایت یازدهم شد، به شدت از کارتیکیان انتقاد کرد. بخشی از ناراحتی او شاید به خاطر این بود که هم تیمی‌اش، مارک وبر توانست به مقام چهارم برسد و رقابت درون تیمی را برای او سخت‌تر کند. 
باتن تنها کسی نبود که روز بدی داشت. مایکل شوماخر، راننده تیم مرسدس بهترین خط شروع مسابقه را در سه سال گذشته به دست آورده بود و از خط سوم مسابقه را شروع کرد. اما رومن گروژان از تیم لوتوس در دور اول با او تصادف کرد و شانس‌های راننده آلمانی نقش بر آب شد و در  نهایت دهم شد. 
کیمی رایکونن، دیگر قهرمان پیشین مسابقات که او هم مانند شوماخر دوباره به فرمول یک برگشته روز بهتری داشت در نهایت به مقام پنجم رسید. 
فرناندو آلونسو مسابقه را از خط هشتم شروع کرد و تا هنگام توقف مسابقه خود را تا مکان پنجم جلو کشید. بعد از شروع مجدد به سرعت از وبر سبقت گرفت و با انتخاب هوشمندانه زمان تعویض لاستیک همیلتون را هم از پیش رو برداشت. اما رفته‌رفته فاصله‌اش را بیشتر کرد و برای چند دور سریعترین ماشین پیست بود تا اینکه هفت‌ ثانیه‌ای از همه جلو افتاد.

اما پرز دوباره فاصله‌اش را با فراری پیشتاز کم کرد. بیش از چهار دهه است که هیچ مکزیکی در فرمول یک پیروز نشده. پرز در بخش پایانی مسابقه بسیار به شکستن این رکورد نزدیک شد. او تا کمتر از یک ثانیه با آلونسو فاصله داشت و تلاش کرد از او سبقت هم بگیرد اما پنج دور مانده به پایان مسابقه اشتباه کرد و فرصت از کف رفت. 
با این حال پرز علاوه بر کسب بهترین افتخار در کارنامه‌اش، اکنون بیشتر از تمام فصل گذشته امتیاز کسب کرده است.