دو دهه بعد پس از بایگانی کردن مارک «آلپین»، رنو این هفته در موناکو با رونمایی از یک کانسپت جدید، یک قدم دیگر به احیای این برند قدیمی فرانسوی نزدیک‌تر شد. خودرویی که براساس این کانسپت ساخته می‌شود از سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد و با مدلهایی از پورشه، آئودی، ب ام و و جگوار رقابت خواهد کرد.

آلپین ویژن اگرچه یک کانسپت است اما هشتاد درصد خودروی نهایی با آن مشابه خواهد بود. طراحی آلپین جدید یادآور مدل کلاسیک این مارک است که بین سالهای ۱۹۵۵ تا ۱۹۹۵ سی هزار دستگاه از آن ساخته شد و حالا یک خودروی کلکسیونی کمیاب است.

رنو آلپین

رنو تاکید می‌کند که مبنای طراحی این خودرو سبک و چالاک بودن است. وزن ماشین تنها ۱۱۰۰ کیلوگرم است و به گفته رنو شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت این خودرو ۴.۵ ثانیه است و با قیمت بین ۵۰ تا ۶۰ هزار یورو فروخته می‌شود. موتور ماشین ظاهرا چهار سیلندر توربو با حجم ۱.۸ لیتر و قدرت ۲۵۰ اسب بخار است و دنده اتوماتیک هفت سرعته به صورت استاندارد بر روی خودرو سوار خواهد شد و نیروی موتور را به چرخهای عقب منتقل می‌کند.

رنو از سال ۲۰۰۷ قصد داشت مارک آلپین را احیا کند. ایده این خودرو را کارلوس تاوارس، مدیر پیشین رنو برای اولین بار مطرح کرد، به دلیل هزینه بسیار زیاد و ریسک بالای این پروژه رنو تصمیم گرفت آن را با همکاری تیم فرمول یک انگلیسی کیترهم بسازد و حتی ۵۰ درصد سهام این تیم را هم خرید. اما این پروژه با موفقیت پیش نرفت و رنو ناگزیر شد در داخل کارخانه پروژه را ادامه دهد.

پیشینه خبر

خرداد ۱۳۹۱ – رنو مارک آلپین را احیا می‌کند

دی ۱۳۹۱ –  رنو آلپین به چابکی مزدا به لوکسی پورشه

خرداد ۱۳۹۴ –  رنو کانسپت اسپرت آلپین را رونمایی کرد

کارلوس گون، مدیر گروه رنو-نیسان هنگام رونمایی این خودرو گفت بیش از یک مدل از برند آلپین ساخته خواهد شد. او البته درباره مدلهای احتمالی دیگر آلپین توضیحی نداد اما بعید نیست که مدل شاسی بلند در بین آنها باشد.

رنو جدی بودن خود در احیای آلپین را با آوردن یک مدیر باتجربه نشان داده است. «میشل ون درساند» هلندی که قرار است از ده روز آینده هدایت آلپین را برعهده بگیرد پیش از این در رولزرویس، بنتلی، هارلی دیویدسون، آستون مارتین و تسلا مدیر بوده است و پیش از رفتن به آلپین مدیریت بازاریابی رنو را برعهده داشت.

رنو آلپین

ون درساند در اولین اظهارنظر خود پس از رونمایی از آلپین ویژن گفت «یک آینده درخشان بدون یک گذشته درخشان ممکن نیست.» «نمیشود با یک ماشین یک برند ساخت. برای ساخت برند مدلهای زیادی لازم است.»

آنتونی ویلان، طراح آلپین می‌گوید برای صحبت از مدلهای دیگر خیلی زود است و «اول باید دید این مدل آلپین می‌تواند در بازار موفق باشد و بعد می‌توانیم با ایده مدلهای دیگر بازی کنیم»

اولین مدل آلپین با قیمتی کمتر، کیفیت رانندگی خودروهایی نظیر پورشه کیمن، آئودی تی‌تی و جگوار اف-تایپ را در اختیار راننده قرار می‌دهد. رنو امیدوار است عرضه مدلهای آلپین همراه با حضور دوباره رنو در مسابقات فرمول یک هویت اسپرت کارخانه را پررنگ‌تر کند.

ظاهرا ماشین بدون آرم رنو و تنها با آرم آلپین و در بخشی مجزا در نمایندگی‌های رنو فروخته خواهد شد.