سازمان توسعه تجارت با اعلام آمار واردات خودروهای با حجم موتور بیشتر از ۲۵۰۰ سی‌سی ورود بی رویه این خودروها در سال گذشته را رد کرد و از منتقدان دولت گلایه کرد که چرا در دولت پیش به ورود این خودروها اعتراض نمی‌کردند. 
به گزارش این سازمان بین سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ در مجموع ۹۵ هزار و ۶۷۳ دستگاه خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی به ایران وارد شد. ارزش این خودروها بیش از دو میلیارد و ۵۱۰ میلیون دلار اعلام شده است.

در ایران ماشین‌های با حجم موتور بیشتر از ۲۵۰۰ سی‌سی «لوکس» قلمداد می‌شود. تعریفی که احتمالا با ورود ب‌ام‌و آی۸ با موتور هیبرید-الکتریکی باید تغییر کند. 

واردات خودروهای پورشه، لکسوس، مازراتی و مرسدس-بنز بین سالهای ۱۳۸۸ و ۱۳۹۲
سازمان توسعه تجارت می‌گوید سال گذشته ۷۱۱ دستگاه خودرو با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی به وارد شد که ۵۰۰ دستگاه بنزهای پلیس و ۲۵ دستگاه ماشین‌های دیپلماتیک متعلق به سفارت‌خانه‌های خارجی بوده است. ۱۸۶ دستگاه هم خودروهایی بوده است که در دولت قبل و پیش از ممنوعیت واردات ثبت سفارش شده و در سال ۱۳۹۳ به کشور وارد شد. 
میزان واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی.سی در فاصله سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ به تفکیک برندهای مشهور به این شرح است: پورشه ۱۸۱۷ دستگاه به ارزش ۱۷۱٫۹ میلیون دلار، لکسوس ۵۷۲۲ دستگاه به ارزش ۲۰۲٫۵ میلیون دلار، مازاراتی ۶۲ دستگاه به ارزش ۷٫۸۸ میلیون دلار، بنز ۵۶۷۶ دستگاه به ارزش ۳۶۱ میلیون دلار و سایر برندهای دیگر ۸۲ هزار و ۳۹۷ دستگاه به ارزش یک میلیارد و هفتصد و هشتاد و نه میلیون دلار بوده است.


سهم خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی از کل واردات خودرو

مقایسه تعداد برند خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی.سی وارد شده در سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ با تعداد واردات این نوع خودروها در سال ۱۳۹۳ آشکارا کاهش آن را تأیید می‌کند، به طوری که در سال گذشته به تفکیک برندهای مذکور، 18 دستگاه پورشه به ارزش ۱٫۹ میلیون دلار، ۳۰ دستگاه لکسوس به ارزش ۱٫۲۲ میلیون دلار، ۱۲ دستگاه مازاراتی به ارزش ۱٫۱ میلیون دلار، ۳۴ دستگاه بنز به ارزش ۳٫۳ میلیون دلار و ۹۲ دستگاه با برندهای دیگر به ارزش ۲٫۳۲ میلیون دلار به کشور وارد شده است.
نسبت خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی در سال ۱۳۹۳ به کل واردات خودرو دو دهم درصد بود. در حالی که این میزان در سال ۱۳۹۲ به ۵٫۲ درصد، در سال ۱۳۹۱ به ۳۷ درصد، در سال ۱۳۹۰ به ۴۸٫۷ درصد و در سال ۱۳۸۹ به ۵۶٫۲ درصد بود. در سال ۱۳۸۸ نیز آمار واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی.سی به کل واردات خودرو در آن سال به بالاترین سطح خود یعنی ۷۵٫۸ درصد رسید.