اینفینیتی ۲۵ سال پیش در نمایشگاه خودروی دیترویت با  مدل کیو ۴۵ ورود خود به بازار خودرو را اعلام کرد. مدیران این کارخانه می‌گویند که این کارخانه سود آور است اما توقع آنها از این زیرمجموعه کارخانه نیسان بسیار بیشتر است و می‌خواهند سهم بیشتری از بازار ۳۵۰ میلیارد دلاری خودروهای لوکس در جهان داشته باشد. 
برنامه اینفینیتی این است که تا ده سال آینده فروش خود در جهان را از ۱۷۰ هزار دستگاه در سال چهار برابر کند و به بیش از ششصد هزار دستگاه در سال برساند. برای مقایسه لکسوس، که همزمان با اینفینیتی کار خود را شروع کرد، در سال ۲۰۱۲ چهارصد و هفتاد و پنج هزار دستگاه ماشین فروخت و پرفروش‌ترین خودروساز لوکس آسیا بود. اما این رقم در برابر فروش سه خودروساز لوکس آلمانی از نصف هم کمتر است که در مجموع در مدت مشابه چهار میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه ماشین فروختند و ۶۵ درصد کل بازار را در اختیار داشتند.  
اینفینیتی برای جبران این عقب‌ماندگی یک راه بیشتر ندارد و لازم است حضور پررنگ‌تری در اروپا و چین داشته باشد و مدل‌های جدیدی تولید کنند که خریداران جوان آنها را جدی بگیرند. 

راهی که اینفینیتی برای جلب توجه انتخاب کرده حضور در مسابقات فرمول یک است. البته به جای حضور مستقیم در پیست، این کارخانه از تیم ردبول حمایت مالی می‌کند و از اعتبار قهرمانی‌های پیاپی این تیم سهم می‌برد. در حال حاضر سباستین فتل مدیر بخش تقویت موتور اینفینیتی است و مدل‌هایی از این کارخانه با نام او فروخته می‌شود. حرکت تازه اینفینیتی ساخت کانسپتی به نام کیو۵۰ اوروژ است که به گفته این کارخانه  با الهام از دانش فنی مسابقات فرمول یک طراحی شده و در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد. 
کانسپت کیو۵۰ اوروژ یک سوپرسالون است که براساس مدل کیو۵۰ در مرکز طراحی اینفینیتی در لس‌آنجلس و زیر نظر آلفونسو آلبایسا، مدیر طراحی اینفینیتی طراحی و ساخته شده است. اوروژ نام پیچی مشهور در پیست اسپا-فرانکوشامپس در بلژیک گرفته شده است. 
در نگاه اول می‌توان دید مدیران اینفینیتی در تدارک رقیبی برای خودروهای ام ب ام و و ای ام جی مرسدس بنز هستند ام از همه  بیشتر این ب ام و ام ۳ است که از ورود اوروژ به بازار احساس خطر خواهد کرد. 
بدنه ماشین از فیبرکربن ساخته شده و اگرچه شبیه به کیو۵۰ است اما اینفینیتی می‌گوید کل کار از نو طراحی شده است. به گفته این کارخانه الهام بخش قطعات آیرودینامیک ماشین ماشین سال ۲۰۱۳ تیم ردبول بوده است. 

یوهان دی نایشن، مدیر اتریشی اینفینیتی که از لامبورگینی به این کارخانه آمده و سابقه مدیریت در آئودی را هم در کارنامه‌اش دارد، می‌گوید اوروژ اکنون تنها یک ایده است اما کارخانه‌اش نمی‌تواند بدون داشتن ماشینی مثل آن در بازار پیشرو باشد و به همین دلیل آن را به هر قیمتی خواهد ساخت. 
مشکل انتخاب موتور است. اینفینیتی هنوز نمی‌داند چه موتوری برای این خودرو انتخاب کند. اگرچه دی نایشن می‌گوید انتخاب‌ها زیاد است. نزدیک‌ترین راه استفاده از قوی‌ترین موتور کارخانه است. موتور هشت سیلندر ۵.۶ لیتری است که در مدل کیو۷۰ استفاده شده است. این موتور ۴۲۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. 
اینفینیتی می‌تواند موتور شش سیلندر کنونی کیو۵۰ را هم با کمک توربوشارژ به قدرتی که می‌خواهد اوروژ داشته باشد برساند یا موتور شش سیلندر ۳.۸ لیتری جی‌تی-آر را بدون صرف هزینه‌ای از نیسان بگیرد. این موتور به راحتی توانایی تولید بالای ۵۰۰ اسب بخار را دارد. 
آخرین انتخاب اینفینیتی استفاده از شراکت این کارخانه با دایملر و گرفتن موتور از مرسدس بنز است. در بین موتورهای موجود مرسدس بنز از همه بیشتر موتور هشت سیلندر ۵.۵ لیتری ای ام جی با ۵۷۰ اسب بخار می‌تواند برای اوروژ وسوسه انگیز باشد.