سعید مدنی، مدیرعامل پارس خودرو به خبرگزاری فارس گفته است که این شرکت در حال مذاکره برای ساخت مدلی ارزان‌قیمت از نیسان است {لینک}. آقای مدنی گفته است که امسال با سفر مقامات این شرکت به ژاپن درباره عرضه این مدل تازه در ایران تصمیم گیری خواهد شد.

مدیرعامل پارس خودرو نامی از این مدل جدید نبرد اما گفت که قیمت این ماشین در محدوده قیمت پراید و تیبا یعنی تا سقف دوازده میلیون تومان خواهد بود.

با اینکه این مقام پارس خودرو نامی از مدل جدید نبرد اما هفته نامه عصر خودرو از علاقه نیسان به عرضه میکرا در ایران خبر داد و این مدل را، عضو تازه خانواده نیسان در ایران خواند.

نیسان میکرا که در بازار آمریکای لاتین و بخشی از آسیا به نام مارچ شناخته می‌شود، یکی از موفق‌ترین مدل های  نیسان است که از سال ۱۹۸۲ تا کنون تولید شده و نسل چهارم آن با کدK13 از سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه شده است.  نیسان پنج روز پیش اعلام کرد که در نزدیک به سی سال گذشته شش میلیون دستگاه از این مدل فروخته است.

خودروی جهانی

نیسان که اکنون با پشت سر گذاشتن هوندا، دومین تولید کننده خودرو در ژاپن است، نسل چهارم میکرا را با این هدف طراحی کرد تا بتواند آن را در صد و شصت کشور به فروش برساند. این خودرو براساس پلت فرم کاملاً تازه V نیسان ساخته شده و علاوه بر ژاپن و انگلستان در چهار کشور تایلند، هند، چین و مکزیک هم تولید می‌شود.

روز گذشته کارلوس گان، مدیر نیسان از طرح شش ساله‌ای در این شرکت خبر داد که براساس آن نیسان سهم خود از بازار خودرو در جهان را به هشت درصد افزایش خواهد داد. شاید علاقه حضور بیشتر در ایران هم در راستای اجرای این طرح باشد، اما از ایران مهم‌تر برای نیسان بازارهای چین، برزیل، روسیه و هند است. این شرکت اکنون ۵.۸ درصد بازار خودرو در جهان را در اختیار دارد.

تمایل به عرضه این ماشین در بازارهای بسیار متفاوت باعث شد تا در طراحی این ماشین روشی محافظه‌کارانه تر نسبت به نسل سوم میکرا به کار گرفته شود.

 

ارزان‌ترین مدل نیسان

در اروپا این ماشین با دو موتور به بازار عرضه می‌شود. یک موتور ۱.۲ لیتری سه سلیندر ۸۰ اسب بخاری با تولید۱۱۵ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر، و یک موتور ۱.۲ لیتری سوپرشارژ ۹۸ اسب بخاری با سیستم اتوماتیک خاموش شدن هنگام توقف. این موتور تنها ۹۵ گرم در هرکیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. هر یک از این دو موتور را می‌توان با یک جعبه دنده پنج سرعته دستی یا یک جعبه‌دنده کاملاً جدید اتوماتیک سفارش داد. گفته می‌شود یک موتور یک لیتری و یک موتور ۱.۶ لیتری هم به این دو موتور اضافه خواهد شد.

مصرف سوخت ماشین با موتور معمولی ۶.۱ لیتر در هر صد کیلومتر (شهر) و ۴.۳ لیتر در هر صد کیلومتر (بزرگ راه ) است و به صورت ترکیب شهر و بزرگ‌راه این ماشین پنج لیتر در هر صد کیلومتر بنزین مصرف می‌کند. مصرف ترکیبی موتور سوپرشارژ ۵ لیتر در هر صد کیلومتر است.

امکانات رفاهی نظیر اندازه‌گیری جای پارک و سنسورهای پارکینگ هم روی این ماشین قابل سفارش است. این مدل در اروپا به دو ایربگ در داشبورد و دو ایربگ در درهای جلو و سیستم ABS مجهز است.

ارزان ترین مدل میکرا در تایلند ۳۸۰ هزار بات (حدود پانزده میلیون تومان) و در هند ۴۱۰ هزار و پانصد روپیه (حدود دوازده میلیون تومان) است. به این ترتیب و با افزایش قیمت ارز بسیار مشکل خواهد بود اگر پارس خودرو بتواند این ماشین را با قیمتی نزدیک به قیمت تیبا و پراید به بازار ایران عرضه کند. خصوصاً اینکه مزدا ۲ و تویوتا یاریس که در کلاس مشابه با میکرا در بازار ایران عرضه شده است بسیار گران تر است.

میکرا ارزان ترین مدل نیسان است، اما این کارخانه با همکاری میتسوبیشی و سوزوکی چند مدل کوچک‌تر را در بازار ژاپن و اروپا عرضه کرده است که قیمتی زیر دوازده میلیون تومان دارد. نیسان پیکسو (سوزوکی آلتو)، نیسان روکس (سوزوکی پالت)، نیسان موکو (سوزوکی ام آر واگن)، نیسان اوتی (میتوسبیشی ایی کی)، نیسان کیکس (میتسوبیشی پاجرو مینی) و نیسان کلیپر ریو (میتسوبیشی تاون باکس) مدل‌هایی است که نیسان با همکاری دیگر کارخانه‌های می‌سازد.