پس از اینکه نیسان نتوانست با مارک داتسون در هند به صدر جدول پرفروش‌ها صعود کند، شریک فرانسوی‌اش رنو با معرفی یک هچ‌بک ارزان بخت خود را برای صدرنشینی در هند آزمایش خواهد کرد.

هدف رنو شکست دادن سوزوکی آلتو، پرفروش‌ترین خودرو در هند است. برای این کار رنو مدل «کویید» را با آپشن‌هایی نظیر ایربگ و راه‌یاب ماهواره‌ای در اختیار مشتریان قرار می‌دهد که هیچکدام در مدلهای این کلاس از خودرو در هند ارائه نمی‌شود.

کارلوس گون، مدیر گروه خودروسازی رنو-نیسان در مراسم رونمایی این خودرو در شهر «چنای» گفت امیدوار است کیوید «روند بازی را در هند به نفع رنو تغییر دهد.»

کویید ماشینی بین یک هچ‌بک و یک شاسی‌بلند کوچک است و بر روی پلتفرم مشابه با مدل داستر سوار می‌شود. طول ماشین ۳.۶ متر و عرضش ۱.۵۸ متر است. کویید ۱۸ سانتی‌متر از زمین فاصله دارد که رانندگی را در جاده‌های ناهموار هند آسان‌تر می‌کند. طراحی داخلی کویید مدرن و ساده است. در وسط داشبورد امکان سفارش یک نمایشگر هفت اینچی به مشتری داده شده که رنو می‌گوید بزرگترین در این کلاس از خودرو است.

رنو درباره موتور ماشین اطلاعات رسمی منتشر نکرده است اما احتمال داده می‌شود کویید از یک موتور ۸۰۰ سی‌سی بنزینی نیرو میگیرد.

قیمت پایه آن سیصد هزار روپیه معادل ۴۷۰۰ دلار یا حدود شانزده میلیون تومان است. این قیمت البته کمی از آلتوی ۲۵۰ هزار روپیه‌ای گران‌تر است اما رنو هنوز امیدوار است ظاهر جدید ماشین بتواند خریداران زیادی را به سوی آن جلب کند.

سهم رنو از بازار هند اکنون ۱.۷ درصد است و این کارخانه می‌خواهد تا یک سال و نیم دیگر این سهم را به پنج درصد افزایش دهد. بخش عمده‌ای از بار این رشد بردوش کویید خواهد بود.

تلاش نیسان

نیسان هم برنامه مشابهی در هند داشت و امیدوار بود مارک ارزان قیمت داتسون بتواند رقیبی برای سوزوکی باشد. اما از سال گذشته تاکنون داتسون تنها شانزده هزار دستگاه ماشین فروخته که از فروش یک ماه سوزوکی آلتو هم کمتر است.

رنو هم مانند نیسان و برخلاف سوزوکی شبکه گسترده‌ فروش در مناطق دورافتاده هند ندارد. رنو در حال حاضر ۱۵۷ نمایندگی در هند دارد و می‌خواهد تا پایان سال ۲۰۱۶ تعداد آنها را تقریبا دوبرابر کند. در مقایسه موراتی، تولید کننده سوزوکی آلتو در هند ۱۵۰۰ نمایندگی دارد و سی درصد ماشین‌هایش را در مناطق دورافتاده می‌فروشد.

با اینکه در این کلاس از خودرو قیمت حرف اول را می‌زند اما رنو امیدوار است با ارائه آپشن‌های لوکس بتواند درآمد بیشتری از خریداران شهری کسب کند . این حربه توسط دیگر خودروسازان هم به کار گرفته شده است. تاتا، تولید کننده مدل نانو، ارزان‌ترین ماشین جهان هم این هفته اعلام کرد این خودرو را با آپشن دنده اتوماتیک به بازار عرضه خواهد کرد.

رنو از پاییز امسال کویید را به بازار هند عرضه خواهد کرد. هنوز درباره حضور این خودرو در بازارهای دیگر خبر اعلام نشده اما گمان می‌رود این خودرو در دیگر بازارهای جهانی رنو نیز فروخته شود.  پیش‌تر کارخانه فرانسوی اعلام کرده بود احتمال دارد خودرویی ارزان‌قیمت به بازار اروپا عرضه کند. در این صورت کویید می‌تواند گزینه بسیار محتملی باشد.