نمایشگاه خودرو آمریکای شمالی که چند هفته پیش در دیترویت برگزار شد، بهترین فرصت برای ملاقات با مدیران ارشد شرکت‌های خودروساز بود که در طول سال برای گرفتن وقت ملاقات از آنها خیلی باید دردسر کشید. در این نمایشگاه می‌توان از صاحبان و مدیران کارخانه‌های خودروسازی گرفته تا مدیران طراحی و مهندسان ساخت را از نزدیک دید و با آنها گفتگو کرد. برای دریافت تصویری بهتر از چشم‌انداز صنعت خودروسازی در سال جدید، خبرنگاران مجله آمریکایی موتور ترند از این تصمیم‌گیران صنعت خودرو درباره ماشین مورد علاقه‌شان در سال ۲۰۱۲ پرسیدند و پیش‌بینی آن‌ها را درباره روند صنعت خودروسازی و  ارتباط جوانان با خودرو جویا شدند.  
خودروی سال
رالف گیلز، مدیر اس آر تی (بخش خودروهای تقویت شده کرایسلر) و معاون بخش طراحی کرایسلر: «به‌نظرم دوج دارت باشد. چون خیلی چیزهای معرکه دارد که همه به درد بخور هستند و به این دلیل که این ماشین توسط جوانان‌ برای جوانان طراحی شده است.»
اندی پالمر، معاون اجرایی نیسان: «نیسان آلتیما حتما در فهرست خودروهای برتر سال جا دارد. چون ماشین خیلی قدرتمندی است.من خودم ماشین‌بازم و فکر می‌کنم این یکی از بهترین خودروهایی است که ما درست کردیم. فکر کنم برای تعیین بهترین ماشین سال باید همه ماشین‌هایی که ساختارشکنی کرده‌اند هم در نظر گرفته شوند. حالا این ساختارشکنی، الکتریکی بودن باشد یا استفاده از سوخت هیدروژنی، فرقی نمی‌کند. منظورم این نیست که نیسان لیف لزوماً بهترین ماشین سال است، اما  کارخانه‌هایی که چنین محصولاتی تولید می‌کنند برای پیش بردن این تکنولوژی‌ها جسارت زیادی دارند. همین تفکر است که این صنعت را همچنان عالی نگه داشته‌است و امیدوارم شما از هر طریقی این شجاعت را تحسین کنید.»

دوج دارت ۲۰۱۳


توماس سی بالوگا، معاون بخش مهندسی ب ام و در آمریکا: «ب ام و سری ۳ همیشه پیشرو بوده و از آنجایی که خودم هم پشتش نشسته‌ام، می‌توانم بگویم باز هم استانداردها را بالا برده است.»
درک جنکینز، مدیر طراحی بخش آمریکای شمالی مزدا: «سوال خوبی است. خیلی از رنج روور اووک خوشم می‌آید. البته ۹۱۱ جدید هم همین طور. انتخاب‌های من این دو خودرو هستند.»
وولفگانگ دورهایمر، مدیر اجرایی بنتلی و بوگاتی:«من ۹۱۱ جدید را انتخاب می‌کنم.۹۱۱ دیگر به یک نماد تبدیل شده  که سال‌های طولانی است که ساخته می‌شود و بدجوری خوب است.»
روند آینده خودروسازی
آلاسدر استوارت، عضو هیات مدیره بنتلی از بخش فروش و بازاریابی: «به‌نظرم باید حواس‌مان به بازار باشد گرچه وضعیت در آمریکا امیدوارکننده‌تر است و نشانه‌هایی از رشد در آن می‌بینیم، اما باید بیشتر احتیاط کنیم. ممکن است نشانه‌هایی از رشد در بازار دیده شود. ممکن است بازارها دوباره قدرت بگیرد. شاید همین باعث شود مشتری‌ها هم احساس بهتری داشته باشند و با اطمینان بیشتری خودروهای زیبایی مثل بنتلی بخرند.»
 وولفگانگ دورهایمر، مدیر اجرایی بنتلی و بوگاتی: «شاهد جمع و جور شدن صنعت خودروسازی خواهیم بود، البته این به این معنی کوچکتر شدن خودروها نیست. چون مردم فضای زیاد را دوست دارند و از ماشین راحت خوششان می‌آید. خودروها با رنگ‌های متنوع‌تری عرضه خواهد شد و بازار پر زرق و برق‌تر خواهد شد. به سمت بازاری می‌رویم که مسیر مشخص‌تری را دنبال می‌کند.»
درک جنکینز، مدیر طراحی بخش آمریکای شمالی مزدا: «روند موفقیت فروش در آینده را بدون شک اندازه‌ها، ساختار خودرو، فن‌آوری‌هایی که داخل اتاق ارائه می‌شود، کیفیت داخل اتاق، و کیفیت ساخت تعیین خواهد کرد. ما هم در صدد هستیم در این موارد پیشرو باشیم.»

سایون تی سی


جک هالیس، مدیر سایون (متعلق به تویوتا): «جوانان همیشه مشتری ماشین‌های سایون بوده‌اند. به نظر من از نظر روند، ما شاهد کاهش بیکاری جوانان خواهیم بود. فکر می‌کنم تعداد زیادی از جوانان هنوز پول کافی برای خرید ماشین نو ندارند. چنین روندی به ما کمک می‌کند چون چند مدل جدید هم ساخته‌ایم. یکی مدل تی سی است که یک دیفرانسیل جلو معرکه است. همینطور امسال آی کیو و همچنین اف آر – اس را هم داریم که انتخاب جوانان را متنوع‌تر می‌کند. پیش‌بینی من برای امسال این است که درآمد جوانان بالاخره بیشتر می‌شود. فکر می‌کنم بازار خودروهای جوان‌پسند هم کمی رونق می‌گیرد.» 
ماکس وولف، مدیر بخش طراحی لینکلن: «به نظرم  امسال همه از رونق بازار خودرو به طور کلی، و بازار خودورهای لوکس مطمئن هستند. مثلا در بازار آمریکا، همین که تولید کننده‌های خودروهای لوکس از جمله خود ما در این نمایشگاه خیلی فعال هستیم، به این پیش‌بینی از آینده مربوط می‌شود.»

کانسپت لینکلن ام کی زداندی پالمر، معاون اجرایی نیسان: «مسلما جمع‌وجور شدن صنعت خودرو روندی موثر خواهد بود. منظور از جمع و جور شدن توجه بیشتر به سوخت‌های جایگزین است. پس احتمالا گرایش به موتورهای توربو، هایبرید، و یا الکتریکی کردن، از عوامل تعیین کننده بازار خواهد بود. این روند تغییر را می‌توان به‌وضوح دید. مثلا در طول سال‌های گذشته از موتورهای هشت سیلندر  به موتورهای شش سیلندر رسیدیم که حالا در حال جایگزین شدن با موتورهای چهار سیلندر هستند. حتی تا دو سال پیش هم نمی‌شد چنین تغییراتی را تصور کرد. این یک تغییر کلیدی است. بدون شک، صنعت خودروسازی نگاهش به اوضاع اقتصادی است. اتفاقی که برای یوروی بحران زده خواهد افتاد و برای ژاپنی‌ها، قیمت بالای ین از جمله عواملی است که کل صنعت خودرو را تحت تأثیر قرار خواهد داد. اما من پیش‌بینی می‌کنم که وضع بازار در آمریکا به طور کلی و در مقایسه با اروپا خوب باشد.» 
جان تی لافت، رییس شلبی آمریکن: «روند تغییرات مشخص است: قدرت بیشتر با حجم موتور کمتر. سیستم ایی بوست ما نشان‌دهنده این روند است.»
پیش‌بینی فروش برای ۲۰۱۲
وولفگانگ دورهایمر، مدیر اجرایی بنتلی و بوگاتی: «فروش خودروهای لوکس اسپرت بیشتر خواهد شد. پیش‌بینی ما این است که نرخ رشد در سال ۲۰۱۲ دو رقمی باشد. احتمال می‌دهیم بازارهای این نوع خودرو  در سراسر دنیا رونق بگیرد. خودروی لوکس دوباره مد روز شده است.»
گونتر فیشر، مهندس مرسدس بنز کلاس اس ال: «فکر می‌کنم میزان فروش بیشتر از سال قبل خواهد بود. فکر می‌کنم همه چیز بیشتر شود.» 
 رابطه جوانان با خودرو
جک هالیس، مدیر سایون: «شکی نیست که ماشین برای جوانان مهم است. اما من وقتی نوجوان بودم، اولویت اولم ماشین بود و بعد به چیزهای دیگر فکر می‌کردم.. اما الان فرق می‌کند. این روزها فکر بچه‌ها بیشتر صرف این سؤال می‌شود که گوشی آندروید بهتر است یا آیفون. حواس بچه‌ها به آی‌پد و دستگاه‌های دیجیتال دیگر است. آن‌ها می‌توانند بدون این که مجبور باشند برای دیدن دوستانشان رانندگی کنند، زندگی اجتماعی خود را با همین دستگاه‌ها داشته باشند. اما هنوز هم اشتیاق و میل داشتن خودرو وجود دارد. تمرکز شرکت ما هم روی همین خواسته‌ها و اشتیاق است. البته اولویت اول جوانان دیگر ماشین نیست اما فکر می‌کنم خیلی از آنها اگر بخواهند سوار ماشین شوند، سایون آماده است تا آنها را ماشین‌دار کند.»

بنتلی مولسان


جان مالونی، مدیراجرایی و رییس بخش آمریکای شمالی ولوو:«فکر نکنم از علاقه بچه‌ها به ماشین کم شده باشد، اما فکر می‌کنم احتمالا شکل این علاقه عوض خواهد شد.»
جان ایکدا، سرپرست استودیوی طراحی آکورا: «ما باید برای جلب نظر جوانان به ماشین‌های خود بیشتر تلاش کنیم. همه چیز این روزها مجازی شده است. من می‌توانم به سرعت درباره یک رستوران و کیفیت غذایش اطلاعاتی به دست آورم و درباره‌اش جوری صحبت کنم که انگار آنجا بودم. اما واقعیت این است که من درباره آن رستوران چیزی نمی‌دانم. ما باید کاری کنیم که جوانان رانندگی کنند و تجربه دست اول از آنچه به آن‌ها عرضه می‌شود به دست آورند. در نظر ظاهری، پیش‌بینی من این است که ماشین‌ها بیشتر و بیشتر به سفارش مشتری‌هایشان ساخته خواهد شد. برای مثال به آیفون‌های بچه‌ها نگاه کنید، تکنولوژی ساخت آیفون یکی است اما هیچ جوانی دلش نمی‌خواهد که تلفنش شبیه به آن یکی باشد. این علاقه به متفاوت بودن همیشه در جوانان وجود داشته است. ما هم باید روش‌های ساخت خودرو را جوری تغییر دهیم که این خواسته جوانان برآورده شود. تا الان فقط ماشین‌های خیلی گران‌قیمت را می‌شد به دلخواه مشتری تغییر داد اما نمی‌دانم چطور می‌شود این کار را برای ماشین‌های ارزان‌تر هم انجام داد.»
وولفگانگ دورهایمر، مدیر اجرایی بنتلی و بوگاتی: «جالب است که جوانانی که اهل رقص و موسیقی هستند بهتر با بنتلی ارتباط برقرار می‌کنند. پسرم می‌گوید خواننده‌ها در موزیک ویدیوهای خود از بنتلی استفاده می‌کنند. پسرم وقتی ۱۸ ساله شد گواهینامه رانندگی نگرفت. یعنی اصلا نیازی به داشتن گواهینامه حس نمی‌کرد. اما حالا وقتی راجع به خودروها حرف می‌زند می‌گوید از این قسمتش خوشم می‌آید یا اینجا را تغییر می‌دهم. خیلی اهل تیون کردن و تغییر دادن خودرو است. این که قاب چراغ جلو را عوض کند، ارتفاع را کم کند یا لوله اگزوز را عوض کند. به‌نظرم نسل جوان به طور اصولی هنوز علاقه‌اش را به خودرو از دست نداده است.»