مدیرعامل پارس خودرو از مذاکره برای ساخت مدل جدید ماکسیما در ایران خبر داده است، اما می‌گوید هنوز هیچ چیز مشخص نیست. ناصر آقامحمدی به خبرگزاری ایسنا گفته «تمام موارد باید بررسی شود و هیچ‌ چیز هنوز قطعی نیست.»

نسل پنجم نیسان ماکسیما از سال ۱۳۸۰ به مدل یازده سال در ایران مونتاژ می‌شد. اما با وجود استقبال مشتریان از این خودرو، تولید آن متوقف شد. هاشم یکه‌زارع، مدیر عامل پیشین پارس خودرو می‌گوید دلیل آن توقف تولید این خودرو در نیسان بود.

۲۰۱۶ Nissan Maxima

«سال ۱۳۷۹ با انتصاب اینجانب به عنوان مدیرعامل پارس خودرو مذاکراتی با شرکت نیسان برای تولید خودروی ماکسیما که در آن زمان با نام Sephiro (سفیرو) در ژاپن تولید می‌شد صورت گرفت و به دنبال آن همزمان با تولید ماکسیما در آمریکا خط تولید این خودرو در دو نوع دنده‌ای و اتوماتیک در پارس خودرو راه‌اندازی شد. در حال حاضر نیز دلیل توقف تولید این خودرو (ماکسیما) نه پایان قرارداد و برخی تحریم‌های خارجی بلکه رویکرد خودروسازان بزرگ در برابر تولید خودروهایی با عمر یک دهه است»

در حال حاضر نسل هشتم این خودرو در بازار است و معلوم نیست با حضور گسترده نیسان در آمریکا و سابقه تحریم‌ها، این شرکت چقدر آماده باشد دوباره به ایران برگردد. مدیر پارس خودرو می‌گوید در مذاکرات با گروه رنو-نیسان خودروهای مختلفی برای همکاری مشترک مطرح شده است. اما تولید هیچ خودرویی نهایی نشده است.

۲۰۱۶ Nissan Maxima