یک سال بعد از اعلام خبر تولید رنو کوئید در ایران، مدیر رنو پارس می‌گوید هنوز معلوم نیست این خودرو در کدام کارخانه ساخته می‌شود و با چه قیمتی به بازار عرضه خواهد شد.

پیمان کارگر در حاشیه مراسم تولید انبوه رنو ساندرو استپ‌وی در پارس خودرو گفت «کوئید مطمئنا در ایران تولید خواهد شد. البته هنوز مشخص نیست که این خودرو از طریق کدام شریک تجاری ما در ایران تولید شود.»

کوئید خودرویی بین یک هچ‌بک و یک شاسی‌بلند کوچک است و بر روی پلتفرم مشابه با مدل داستر سوار می‌شود. طول ماشین ۳.۶ متر و عرضش ۱.۵۸ متر است. این خودرو ویژه بازار هند و جاده‌های ناهموار این کشور طراحی شد و از سال ۲۰۱۵ در کارخانه رنو در چنای در هند تولید می‌شود.

طول خودرو ۳۶۷۹ میلی‌متر، عرضش ۱۵۷۹ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۴۷۸ میلی‌متر است. بدنه خودرو ۱۸ سانتی‌متر با زمین فاصله دارد و فاصله بین دو محور خودرو ۲۴۲۲ میلی‌متر است. ظرفیت صندوق عقب این خودرو ۳۰۰ لیتر است.

موتور خودرو سه سیلندر ۸۰۰ سی‌سی است با قدرت ۵۴ اسب بخار است و نیروی موتور از طریق جعبه دنده پنج سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. این خودرو در تست تصادف از موسسه NCAP از پنج ستاره صفر گرفت.

قیمت نامشخص

ایران خودرو و سایپا هر دو می‌خواهند کوئید را تولید کنند. نام این خودرو ابتدا به عنوان جانشین پراید در سایپا مطرح شد. اما ظاهرا ایران خودرو، که بازار خودروهای زیر سی میلیون تومان را در قبضه سایپا میبیند، اصرار دارد که کوئید در کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص تولید شود.

اسفند پارسال اخباری منتشر شد که براساس آن ایران خودرو تنها به شرطی حاضر به همکاری با رنو است که تولید کوئید در این کارخانه انجام شود.

در این بین رنو هم از ابتدا قصد داشت کارخانه خود را در ایران داشته باشد. درخواستی که هم ایران خودرو و هم سایپا با آن به شدت مخالفند. شاید مجموعه‌ای از این اختلافات است که باعث شده برعکس پژو، رنو هنوز نتوانسته است قراردادش با خودروسازان ایران را نهایی کند.

پیمان کارگر همچنین گفت هنوز معلوم نیست قیمت کوئید در ایران چقدر باشد. او گفت این خودرو در برزیل شش هزار یورو (حدود ۲۴ میلیون تومان) و در هند ۴۵۰۰ یورو (حدود ۱۸ میلیون تومان) است. پارسال وقتی صحبت از ورود کوئید به ایران شد، ابتدا قرار بود این خودرو حدود ۲۵ میلیون تومان فروخته شود. بعد اما صحبت از قیمت زیر سی میلیون تومان شد.