این روزها بحث ارزش کارخانه فراری نقل محافل خوروسازی جهان شده است. این بحث زمانی به راه افتاد که سرجیو مارکیونه، مدیر گروه فیات-کرایسلر اعلام کرد سهام فراری را خواهد فروخت و به این ترتیب خودروساز اسپرت ایتالیایی از این گروه جدا می‌شود.

فیات-کرایسلر می‌خواهد نود درصد سهام فراری را بفروشد. این سهام احتمالا در بهار آینده در بازار بورس عرضه خواهد شد. مارکیونه معتقد است فراری تا ۱۲ میلیارد یورو می‌ارزد. اما اعداد و ارقامی که تاکنون منتشر شده این ادعا را تایید نمی‌کند.

از چند روش می‌توان ارزش فراری را تخمین زد. واقع‌بینانه‌ترین راه، فرمولی است که برای تعیین ارزش خودروسازان لوکس استفاده می‌شود.  در این روش ارزش معادل دوبرابر درآمد یک سال کارخانه است. با این روش ارزش فراری با درآمد دو میلیارد و ۳۳۰ میلیون یورو نزدیک به پنج میلیارد یورو است.

محاسبات موسسات سرمایه گذاری هم رقم مشابهی را نشان می‌دهد. به طور مثال موسسه سرمایه‌گذاری اکزان-پاریباس با قراردادن فراری به عنوان یک خودروساز لوکس ارزش این کارخانه را پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو تخمین زده است.

اما سرجیو مارکیونه معتقد است، ارزش فراری را نباید تنها به عنوان یک خودروساز بلکه به عنوان یک سازنده کالاهای لوکس تخمین زد. فرمول تولیدکنندگان محصولات لوکس متفاوت است و دوازده برابر درآمد آنها قبل از پرداخت مالیات، بهره و استهلاک است. مارکیونه می‌گوید این عدد در نهایت به یک میلیارد یورو می‌رسد و در نتیجه ارزش فراری دوازده میلیارد یورو است.

شاید در واقع بینانه‌ترین حالت فراری را بتوان ترکیبی از این دو خواند. کارخانه‌ای که نیمی از آن به تولید خودروهای لوکس می‌پردازد و نیم دیگر محصولات لوکس تولید می‌کند. اگر این استدلال پذیرفته شود، ارزش فراری بین هشت تا ۹ میلیارد یورو تخمین زده می‌شود.

اما حرف آخر را سرمایه‌گذارانی خواهند زد که هنگام عرضه سهام فراری در بورس دست به جیب خواهند شد. باید دید تا بهار آینده آنها حاضرند چقدر برای این اسب خرامان ایتالیا پول بدهند.