دنیای اقتصاد: در روزهایی که انتقاد محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری، خودروسازان را بر آن داشت تا قیمت محصولات خود را پایین بیاورند، خودروسازان بخش خصوصی فعلا در هیاهوی انتقادها به مسوولان وزارت صنعت و مدیران خودروساز، بی‌سروصدا مشغول فروش خودروهایی هستند که همچون خودروهای داخلی با افزایش قیمت سه باره مواجه شده است. 
خصوصی‌ها که دیگر تقریبا همگی چینی شده‌اند امسال چند بار نرخ محصولات خود را بالا بردند و اتفاقاً هربار افزایش قیمت‌هایشان چشم‌گیر بود. 
هرچند به دلیل خصوصی بودن این گروه از خودروسازان، نمی‌توان مانند خودروسازان دولتی با آن‌ها رفتار کرد اما چون تا پیش از این سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر قیمت خودرو‌هایشان نظارت می‌کرد، به نظر می‌رسد حالا هم باید رفتار آن‌ها را پس از انتقادات احمدی‌نژاد، تحت نظارت قرار دهد. 
تا همین یکی دو سال پیش کسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی قیمت خودروی ساخت چین در بازار ایران به بالای ۵۰ میلیون برسد، اما حالا این اتفاق افتاده است و گویا قرار بر پایین آمدن قیمت‌ها هم نیست. 
ایران خودرو و سایپا به عنوان دو خودروساز بزرگ کشور به فاصله کوتاهی پس از انتقادات احمدی‌نژاد، وعده کاهش قیمت دادند و انتظار می‌رفت خصوصی‌ها نیز برای حفظ موقعیت خود از «ارزانی» سخن بگویند، اما تا به امروز چنین اتفاقی رخ نداده است. این در حالی است که به نظر می‌رسد سازمان‌های نظارتی باید در کنار فشار بر خودروسازان دولتی برای کاهش قیمت، خصوصی‌ها را نیز به کاهش قیمت محصولات خود ترغیب کند. 
نکته عجیب ماجرا اینجا است که خودروسازان خصوصی هیچ‌گاه به اندازه دولتی‌ها به دنبال افزایش قیمت خودرو نبوده‌اند، اما به فاصله چشم بر هم زدنی پس از ابلاغ مصوبه آزادسازی قیمت خودرو، نرخ محصولاتشان را افزایش دادند. حال باید دید در ‌‌نهایت خصوصی‌ها نیز تن به کاهش قیمت می‌دهند؟