آلفارومئو عرضه اولین شاسی بلند خود به نام استلویو (Stelvio) را با قوی‌ترین مدل آغاز می‌کند. هفته نامه انگلیسی اتوکار گزارش داده این مدل در سال ۲۰۱۷ ابتدا با موتور شش سیلندر عرضه می‌شود و با قوی‌ترین مدلهای موجود در بازار رقابت خواهد کرد.

آلفارومئو هنگام عرضه سدان جدید خود، جولیا، هم استراتژی مشابهی را در پیش گرفت. مدیران کارخانه ایتالیایی معتقدند وقتی قوی‌ترین مدل ابتدا به بازار عرضه شود، جای پای خود را در بازار محکم می‌کند و باعث می‌شود خریداران مدلهای ضعیف‌تر را هم با تعریفی مشابه بشناسند.

موتوری که آلفارومئو برای اولین مدل استلویو استفاده خواهد کرد شش سیلندر بنزینی با حجم ۲.۹ لیتر است. این موتور در مدل «جولیا کوادریفولیو» ۵۰۳ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر خودرو با آن ۳.۹ ثانیه است. اتوکار می‌گوید ممکن است این موتور در مدل شاسی بلند قدرت کمتر و گشتاور بیشتری داشته باشد.

استلویو به صورت دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل ساخته خواهد شد اما به احتمال زیاد مدل تقویت شده «کوادریفولیو» آن دیفرانسیل عقب با جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته خواهد بود. مهندسی خودرو زیر نظر «روبرتو فدلی» انجام می‌شود که قبلا در فراری و بخش ام ب ام و کار می‌کرد.

آلفارومئو استلویو با خودروهایی نظیر پورشه ماکان توربو و جگوار اف-پیس رقابت می‌کند.

نام این خودرو از مسیری در کوه‌های آلپ در شمال ایتالیا گرفته شده است. گفته می‌شود این مسیر یکی از سخت‌ترین جاده‌های جهان است. آلفارومئو می‌گوید دو نام دیگر را هم برای این خودرو بررسی می‌کند اما همه شانس این نام را برای اولین شاسی بلند آلفارومئو بیشتر از بقیه می‌دانند.

به احتمال زیاد این خودرو پاییز امسال در نمایشگاه لس آنجلس یا در زمستان و نمایشگاه دیترویت رونمایی خواهد شد. به جز استلویو، آلفارومئو دو شاسی بلند دیگر هم به بازار عرضه خواهد کرد که یکی بزرگتر و دیگری کوچکتر از استلویو است.

آلفارومئو تا سال ۲۰۲۰ قصد دارد هشت مدل جدید به بازار عرضه کند و می‌گوید برای بقای شرکت فروش باید به سالانه چهارصد هزار دستگاه برسد. فروش آلفارومئو در سال ۲۰۰۱ به رکورد ۲۰۵ هزار دستگاه رسید اما از آن به بعد رونی نزولی داشته است.