امسال در نمایشگاه تاپ‌مارک در موناکو یک خودروی سوپرکار از کشور اسلوونی به نمایش گذاشته شد. این ماشین دست ساز توسط کارخانه توشک ساخته شده و نامش رنواتیو T500 است.

ظاهر ماشین ساده است و گوشه‌هایی از ماروسیا و لوتوس در آن دیده می‌شود.به نظر می‌رسد در ساخت این ماشین از کیت‌هایی که برای ساختK1 Attack (خودروی سوپراسپرتی که در اسلواکی ساخته شده است) استفاده شده است.

به خاطر استفاده از فیبرکربن در ساخت بدنه ماشین، وزن آن بسیار کم است. توشک ادعا می‌کند که این ماشین با ۱۱۳۳ کیلوگرم وزن، سبک‌ترین سوپرکار با موتور هشت سیلندر است.

موتور ماشین همان موتور هشت سیلندر آئودی RS4 است که با حجم ۴.۲ لیتر ۴۵۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. توشک شتاب صفر تا صد کیلومتر این ماشین را ۳.۷ ثانیه اعلام کرده است. شتاب صفر تا دویست کیلومتر ماشین ۱۱.۵ ثانیه است و ترمز‌هایش آنقدر قوی است که ماشین برای ایستادن از سرعت صد کیلومتر در ساعت تنها به ۲۹ متر نیاز دارد.

از این ماشین تنها سی دستگاه ساخته خواهد شد و قیمت آن ۳۰۰ هزار یورو است.

توشک همچنین اعلام کرده که در حال ساخت خودرویی قوی‌تر برای سال آینده است. قدرت این ماشین که نامش فورگو T700 است، از موتور سوپرشارژ شده آئودی R8 گرفته می‌شود. توشک می‌گوید وزن ماشین کمتر از هزار کیلوگرم و قدرت موتور ۷۰۰ اسب بخار خواهد بود.