اسمارت با‌عرضه یک کانسپت تازه در نمایشگاه پاریس گوشه دیگری از مسیری که کارخانه می‌خواهد با نسل جدید مدل فورتو (Fortwo) طی کند را به نمایش خواهد گذاشت. این کانسپت که فوراستارز (Forstars) نامیده شده، نشان می‌دهد این کارخانه به عرضه یک خودروی شاسی‌بلند در آینده فکر می‌کند. 
فوراستارز یک کانسپت واقعی است که با بلند‌پروازی‌ها و ابتکارهایش فاصله زیادی با خودروهای امروزی دارد. با کنار رفتن چراغ‌های عقب ماشین، جا برای شارژ باتری‌ها و محلی برای قراردادن یک قوطی نوشابه باز می‌شود. در جلوی ماشین یک پروژکتور قرار داده شده که می‌توان با آن تصاویر ذخیره شده در تلفن همراه را بر روی دیوار پخش کرد و تجربه سینما در فضای باز یا Drive-in Theatre را تجربه کرد. سقف ماشین از پنل شیشه‌ای ساخته شده است و در نتیجه برای سرنشینان فضایی پانورامیک فراهم شده است که همانطور که از نام ماشین پیدا است، به تماشای ستارگان بنشینند. 

از نظر ظاهری این خودرو بسیار به کانسپت فورآس (ForUs)، کانسپت پیشین اسمارت که در نمایشگاه دیترویت عرضه شد، شبیه است. بخش‌های اصلی دو کانسپت بسیار به هم شبیه است. با این تفاوت که فوراستارز نگاهی به بازار خودروهای بیابانی کوچک دارد و نشان می‌دهد اسمارت به حضور در این بازار بی‌علاقه نیست. 
فوراستارز نشانگر تمایل اسمارت به عرضه ماشینی بزرگ‌تر از نسل فعلی است.طول فوراستارز ۳۵۵۰ میلی‌متر، عرضش ۱۷۱۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۵۰۵ میلی‌متر است. فاصله دو محور این کانسپت ۶۰۳ میلی‌متر بیشتر از نسل کنون اسمارت فورتو است و عرضش هم در جلو ۹ سانتی‌متر و در عقب ۱۹۳ میلی‌متر بزرگ‌تر از محصول کنونی اسمارت است. 
نیروی محرکه فوراستارز یک موتور الکتریکی ۶۰ کیلو واتی است و حداکثر سرعت ماشین ۱۳۰ کیلومتر در ساعت است.

اسمارت امسال با‌عرضه اولین ماشین الکتریکی خود به بازار تلاش خواهد کرد موقعیت این مارک در بازار را بهتر کند. به این ترتیب اسمارت اولین ماشین الکتریکی ساخت آلمان و ارزانترین خودروی الکتریکی در بازار خواهد بود و اسمارت امیدوار است همین دو باعث شود، پیش از عرضه مدل‌های ب ام و سری آی، مشتریان را به خود جلب کند.
هفته نامه اقتصادی بلومبرگ در گزارشی {+} نوشته است هنگامی که در سال ۱۹۹۸ اسمارت به بازار معرفی شد، قرار بود این کارخانه با هدف رهبری بازار خودروهای شهری یک مدل الکتریکی داشته باشد.
اسمارت محصول همکاری دایملر و کارخانه ساعت‌سازی سواچ بود. نیکولاس هایک، بنیانگذار سواچ، یکی از طرفداران جدی ماشین الکتریکی بود. اما با خروج سواچ از این شراکت، دایملر دو مدل کوپه و چهار در از اسمارت به بازار عرضه کرد اما ساخت ماشین الکتریکی به فراموشی سپرده شد. 
در سال ۲۰۰۶ ساخت مدل‌های کوپه و چهاردر به خاطر فروش کم متوقف شد و اسمارت با تنها مدلش به نام فورتو، بازار را به رقبایی همچون مینی واگذار کرد که به سرعت مدل‌های مختلفی را به بازار عرضه کردند.  
اسمارت سال گذشته ۶.۵ درصد از بازار خودرهای شهری کوچک را در دست داشت. اما امسال سهم این شرکت به ۵.۵ درصد رسیده و تحلیلگران بعید می‌دانند در پنج سال آینده بتواند سهمش را از شش درصد بیشتر کند. 
مشکلات اسمارت به نوعی بیانگر مشکلاتی است که دایملر، شرکت مادر، با آن روبرو است. در حالی که در دو سال گذشته ارزش سهام ب ام و ۳۱ درصد و سهام فولکس‌واگن ۶۸ درصد بیشتر شده است، دایملر با کاهش ۹ درصدی ارزش سهام خود روبرو بوده است.