مرسدس مدل تقویت شده کلاس اس کوپه را با نام اس۶۳ AMG کوپه معرفی کرد. این هیولای دو در که قرار است جانشین مدل CL63 AMG شود از موتور ۵.۵ لیتری هشت سیلندری نیرو می‌گیرد که دو سیستم توربو دارد، ۵۸۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و گشتاورش ۹۰۰ نیوتن-متر است.
نیروی موتور از طریق جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک به چرخهای عقب منتقل می‌شود اما رانندگان می‌توانند ماشین را در حالت دو دیفرانسیل هم سفارش دهند. 
قدرت موتور ۴۱ اسب بخار از CL63 بیشتر و با وزن ۱۹۹۵ کیلوگرم ۶۵ کیلو از خودرویی که جانشینش می‌شود سبکتر است. کاهش وزن به خاطر استفاده بیشتر از آلومینیوم در بدنه است. آلیاژ چرخ‌ها هم سبکتر از قبل است و باتری ماشین هم وزن کمتری دارد. 

شتاب صفر تا صد کیلومتر مدل دیفرانسیل عقب ۴.۳ ثانیه است و حداکثر سرعتش به طور الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر محدود شده است. مدل دو دیفرانسیل شتاب بهتری دارد و ظرف ۳.۹ ثانیه سرعتش از صفر به صد کیلومتر در ساعت می‌رسد. مصرف بنزین هر دو مدل اندکی بیشتر از ده لیتر در هر صد کیلومتر است. در حالی که مدل دیفرانسیل عقب ۲۳۷ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند میزان تولید این آلاینده در مدل دو دیفرانسیل ۲۴۲ گرم در هر کیلومتر است. 
مرسدس بنز تنها به عملکرد بهتر در این مدل نپرداخته بلکه تلاش کرده تا S63 صدای بهتری از CL63 داشته باشد. در حالت عادی اگزوزها بسته است تا صدا به حداقل برسد اما وقتی ماشین را در حالت اسپرت یا تعویض دنده دستی قرار دهید اگزوزها باز می‌شود تا غرش موتور هشت سیلندر دست ساز ای ام جی بلندتر شنیده شود.

اس۶۳ همچنین اولین خودرو در جهان است که با سیستم خم شدن در پیچ عرضه می‌شود. این سیستم در پیچ‌ها با روشی مشابه با موتور سیکلت‌ها یا اسکی‌بازان ماشین را خم می‌کند. مانند مدل معمولی کلاس اس کوپه این خودرو هم به سیستم کنترل ایستایی جادویی مرسدس بنز مجهز است که جاده پیش روی راننده را اسکن می‌کند و ماشین را به نسبت جاده تنظیم می‌کند. 
مرسدس بنز این ماشین را برای نخستین بار در نمایشگاه خودروی نیویورک که در ماه آوریل برگزار می‌شود رونمایی خواهد کرد و از پیش فروش خودرو از همان زمان آغاز می‌شود. اولین خودروها در شهریور ماه به خریداران تحویل داده خواهد شد. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده اما پیش بینی می‌شود از صد و هزار یورو به بالا باشد.