ب ام و چند روز بعد از فاش شدن عکس‌های نسل جدید سری ۲ در اینترنت، اطلاعات و تصاویر این خودرو را به طور رسمی منتشر کرد. سری ۲ در حقیقت نسل جدید سری ۱ کوپه است که براساس روش تازه نامگذاری محصولات ب ام و با نام سری ۲ عرضه می‌شود. براساس این روش جدید نامگذاری، مدل‌های دو در با عدد زوج و مدل‌های چهار یا پنج در با عدد فرد نامگذاری می‌شود. 
ب ام و در دهه شصت و هفتاد با مدل ۲۰۰۲ به شهرتی جهانی دست یافت و حالا بعد از سالها دوباره نام سری ۲ طرفداران ب ام و را به هیجان آورده است. 
با این که سری ۲ قطعات مشترکی با مدل هچ بک سری یک دارد اما ظاهری اسپرت تر دارد و طولش ۱۱ سانتی‌متر از مدل هچ بک بیشتر است. چراغ‌های جلوی ماشین هم متفاوت با سری ۱ طراحی شده و بیشتر به سری ۴ شبیه است. 

طول سری ۲ (۴۴۳۲ میلی‌متر) از مدلی که جایگزینش می‌شود ۷۲ میلی‌متر بیشتر است. عرض خودرو هم (۱۷۷۴ میلی‌متر) ۳۲ میلی متر بیشتر شده اما ارتفاعش (۱۴۱۸ میلی‌متر) پنج میلی‌متر کمتر شده است. به خاطر بیشتر شدن افزایش سه سانتی‌متری فاصله دو محور ماشین هم (۲۶۹۰ میلی‌متر) جای چهار سرنشین خودرو  نسبت به مدل پیش بیشتر شده است و گنجایش صندوق عقب هم ۲۰ لیتر بیشتر شده و به ۳۹۰ لیتر رسیده است. 
سری ۲ مانند قبل دیفرانسیل عقب است و با اکثر موتورهای مدل هچ‌ بک سری ۱ ارائه می‌شود. همزمان با عرضه این مدل در بهار آینده دو موتور بنزینی چهار سیلندر در مدل 220i و شش سیلندر در مدل M235i قابل سفارش است. چند موتور چهار سیلندر دیزل هم برای این خودرو در نظر گرفته شده است که اولین موتور با مدل 220d است و موتورهای دیگر با مدل‌های 218d و 225d عرضه می‌شود.

انتظار می‌رود حدود یک سال بعد از عرضه این خودرو مدل اسپرت ام این خودرو هم با نام M2 به بازار عرضه شود. تا آن زمان قوی‌ترن مدل با موتور شش سیلندر بنزینی خواهد بود که قدرتش ۳۲۶ اسب بخار است. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت سری ۲ با این موتور  ۴.۸ ثانیه است و حداکثر سرعتش به صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. مصرف سوخت ترکیبی شهر و بزرگراه این مدل ۸.۱ لیتر در هر صد کیلومتر است. شتاب مدل ضعیفتر بنزینی هفت ثانیه، حداکثر سرعتش ۲۳۵ کیلومتر در ساعت و مصرف سوختش ۶.۱ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است. 
ب ام و از سال ۲۰۰۷ که سری ۱ کوپه به بازار عرضه شد بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه از این مدل فروخته است. کارخانه آلمانی انتظار دارد بعد از دادن هویت مستقل به کوپه کوچک خود که یادآور مدل تاریخ ساز ۲۰۰۲ است فروش آن بیشتر شود. مطبوعات آلمانی می‌گویند ب ام و به زودی بعد از عرضه مدل کوپه سری ۲، مدل بدون سقف و یک مدل گرن کوپه چهار در هم از آن عرضه خواهد کرد. قیمت سری ۲ از ۲۹۹۵۰ یورو آغاز می‌شود که ۳۰۰۰ یورو از مدل هچ‌ بک سری ۱ بیشتر است.