مرسدس بنز در آستانه نمایشگاه خودروی ژنو از بزرگترین کوپه خود پرده برداری کرد. این خودرو که جایگزین کلاس CL می‌شود پس از نمایش عمومی در ژنو از پاییز آینده با نام کلاس اس کوپه به بازار عرضه خواهد شد تا سهم از دست رفته مرسدس بنز در بازار کوپه‌های بزرگ را دوباره به این کارخانه برگرداند. 
کوپه‌های بزرگ همیشه در راس هرم مدلهای مرسدس بنز و از مهمترین خودروهایی بوده‌اند که هویت این کارخانه را در ساخت محصولات لوکس تعریف کردند. تاریخ ساخت این مدل‌ها از سال ۱۹۵۲ و با ساخت مدل ۳۰۰ اس آغاز شد. خودرویی که بنز آن را برای «طبقه خاص» ساخته بود. 
در سال ۱۹۵۶، مدل ۲۲۰ اس کوپه این راه را ادامه داد. کوپه‌های W111 و W112 بین سالهای ۱۹۶۱ تا ۱۹۷۱ و مدلهای 280 SE 3.5 Coupd، SEC کوپه، S600 کوپه و بالاخره کلاس CL نمایندگان مرسدس بنز در کلاسی بودند که در آن نهایت تکنولوژی با اوج زیبایی ترکیب می‌شود. 
کلاس CL در سالهای اخیر فروش خوبی نداشت اما همچنان نمایشگاهی از جدیدترین تکنولوژی بود. مرسدس بنز در نسل جدید این سنت را به خوبی ادامه داده است و با کلاس اس تکنولوژی‌های مختلفی را برای اولین بار به صنعت خودرو معرفی کرده است. 

مهمترین تکنولوژی سیستم خم شدن در پیچ است. مرسدس بنز می‌گوید کلاس اس کوپه در پیچ‌ها برای راحتی بیشتر سرنشینان مانند یک موتورسیکلت یا اسکی‌باز خم می‌شود. کمک فنرهای مرسدس بنز هرکدام به سیستم هیدرولیک مجهز است. آنها در سرعت‌های ۳۰ تا ۱۸۰ کیلومتر در ساعت، از سیستمی فرمان میگیرد که اطلاعات پیچ را از طریق حسگرها و دوربین تا ۱۵ متر جلوتر بررسی کرده و با توجه به نیاز فنرها را تا ۲.۵ درجه خم می‌کند. سیستم تغییر کمک‌فنرها با توجه به جاده که در کلاس اس معرفی شد هم در مدل کوپه قابل سفارش است. 
ظاهر ماشین با کانسپتی که چند ماه پیش در نمایشگاه فرانفکورت به نمایش درآمد چندان تفاوتی ندارد. کاپوت کشیده و اتاق کوتاه و مایل به عقب، شخصیت یک جی‌تی دیفرانسیل عقب را نمایش می‌دهد. این ماشین برروی شاسی کلاس اس ساخته می‌شود و فاصله بین دو محورش هم ۲۹۴۵ میلی‌متر و با سدان کلاس اس برابر است. طول خودرو ۵۰۲۷ میلی‌متر و از مدل CL بیشتر است. عرض مدل جدید هم ۱۸۹۹ میلی‌متر و از کلاس CL پهن‌تر است اما با ۱۴۱۱ میلی‌متر ارتفاع هم قد خودرویی است که قرار است جانشینش شود. 
نکته قابل توجه در بیرون خودرو چراغ‌های جلو است. مرسدس بنز علاوه بر چراغ‌های ال‌ائی‌دی امکان سفارش لامپ‌های کریستال را هم به مشتریانش داده است. این چراغ‌ها از ۴۷ کریستال سوارفسکی ساخته شده است. چرخ‌های ماشین هم ۲۱ اینچی است. 

داخل ماشین کمی نسبت به سدان تغییر کرده است. نمایشگرهای داشبورد با نور سفید رنگ ساخته شده است و ورودی‌های تهویه با آلومینیوم سفید و قطعاتی شبیه به سرامیک سفید است. دو نمایشگر ۱۲.۳ اینچی نسبت به سدان کلاس اس باریک‌تر است. پنل‌های در هم آلومینیومی است و تودوزی‌ها هم چرم دست ساز و با رنگ‌های جدید است و کف و سقف خودرو هم از ابریشم دست ساز ساخته شده است. 
کلاس اس کوپه با مدل اس ۵۵۰ به بازار عرضه می‌شود. موتور این مدل هشت سیلندر ۴.۷ لیتری با قدرت ۴۴۹ اسب بخار است. مرسدس بنز به زودی مدل تقویت شده ای‌ام‌جی و یک مدل با موتور دوازده سیلندر هم به بازار عرضه خواهد کرد. 
مرسدس بنز نسل سوم کلاس CL را در سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه کرد و از سال ۲۰۰۷ شاهد کاهش فروش این خودرو بود. همزمان ب ام و با سری ۶ کوپه خود بازار را تسخیر کرد. کوپه‌های چهار در نظیر ب ام و سری ۶ گرن توریزمو و آئودی A7 و مارک‌های لوکس‌تر نظیر مازراتی گرن توریزمو و بنتلی کنتینانتال جی‌تی هم بخشی از خریداران مرسدس بنز را به سمت خود جلب کردند. 
مرسدس بنز حالا می‌خواهد با نسل جدید کلاس اس کوپه این روند را تغییر دهد و نام مرسدس بنز را به صدر فهرست خریداران برگرداند. با قیمت پایه ۱۱۷ هزار و ۵۲۵ دلار آمریکا این خودرو به راحتی می‌تواند با ماشین‌های بنتلی رقابت کند. اگرچه مدل‌های قوی‌تر این کلاس به احتمال زیاد بیش از ۲۰۰ هزار دلار قیمت خواهد داشت.