سیتروئن کانسپتی را که قرار است در نمایشگاه پاریس رونمایی کند معرفی کرد. کانسپت دی اس دیواین (DS Divine)، خودرویی هچ‌بک هم اندازه فولکس‌واگن گلف است و ظاهر جدید مدلهای لوکس دی‌اس کارخانه فرانسوی را به نمایش می‌گذارد.

دی‌اس با این کانسپت به طور رسمی استقلال خود از مارک سیتروئن را اعلام می‌کند. این برند که ابتدا بخشی از برند سیتروئن بود، قرار است خودروهای لوکس‌تر و گران‌تر براساس مدلهای موجود گروه پژو-سیتروئن تولید کند. برند دی‌اس و سیتروئن اکنون در چین کاملا مجزا از هم فروخته می‌شود و به زودی دی‌اس در بازارهای دیگر هم به عنوان یک برند مستقل به بازار عرضه خواهد شد.

طول ماشین ۴.۲۱ متر و ارتفاعش ۱.۳۵ متر است. با این ابعاد کانسپت دیواین یازده سانتی‌متر پایین‌تر و چهار سانتی‌متر کوتاه‌تر از فولکس واگن گلف است. با این حال سیتروئن می‌گوید این مدل براساس هیچیک از مدلهای موجود دی‌اس ساخته نشده و قرار نیست براساس آن مدلی در آینده ساخته شود. تنها هدف ساخت این کانسپت نمایش ظاهر مدلهای آینده دی‌اس است.

ایو بونفونت، مدیر بخش دی‌اس می‌گوید «ما با دیواین تخصص خود را نمایش می‌دهیم. این کانسپت عصاره‌ای است از آنچه دی‌اس اکنون است و در آینده خواهد بود. ترکیبی کامل از ظاهری پیراسته با تکنولوژی پیشرفته. این کانسپت تنها چند هفته بعد از اعلام استقلال این برند رونمایی شد و به طور کامل شخصیت منحصر به فرد دی‌اس را نمایش می‌دهد.»

موتور ماشین ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربو است که ۲۷۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این موتور از پژو RCZ به امانت گرفته شده است و با استاندارد یورو۶ همخوانی دارد. میزان تولید دی اکسید کربن این موتور ۱۴۵ گرم در هر کیلومتر است.

عنصر اصلی بصری در داخل خودرو داشبورد ماشین است که انگار از وسط تا شده و کنسولی بین راننده و سرنشین پدید آورده است. دی‌اس میگوید تزیینات داخل خودرو را می‌تواند بنا به خواست مشتری تا حد زیادی تغییر دهد. دیواین با سه «آمبیانس» یا فضای کلی تزیین شده و به گفته دی‌اس تغییر بین آنها تنها در پانزده دقیقه امکانپذیر است.

فضای «نر» (Male) از ترکیب فیبرکربن و چرم ساخته شده است. فضای «شیک پاریسی» (Parisienne Chic) زمینه چرم و  ساتن صورتی دارد که روی آن با کریستال سنگ دوزی شده و بالاخر فضای «پانک مهلک» (Fatale Punk) با چرم مشکی و مروارید سواروسکی تزیین شده است.

طراحان دی‌اس می‌گویند صندلی‌های عقب ماشین را با الهام از پیله طراحی کرده‌اند.

دیواین به جای آینه عقب یک دوربین دارد که تصویری از عقب خودرو را در یک نمایشگر ده اینچی که به جای آینه قرار داده شده، نشان می‌دهد. بقیه اطلاعات خودرو در نمایشگر دیگری جلوی فرمان به راننده نمایش داده می‌شود.