دنیای اقتصاد: سه‌شنبه گذشته در حالی کمیته قیمت‌گذاری خودرو جهت بررسی درخواست افزایش قیمت خودروهای ساخت ایران تشکیل جلسه داد که به گفته برخی از منابع آگاه نتایج حاصله از این جلسه طی سه چهار روز آینده اعلام خواهد شد.
سه شنبه بعدازظهر نمایندگان دو شرکت بزرگ خودروساز کشور، جهت توجیه اعضای کمیته قیمت‌گذاری برای افزایش قیمت برخی از خودروهای تولیدی که به گفته آنها ضررده است، در جلسه حضور پیدا کردند. این در حالی است که اعضای کمیته قرار است بعد از بررسی اسناد و مدارک ارائه‌شده از سوی خودروسازان، نسبت به افزایش قیمت رای دهند.
در همین زمینه محسن صالحی‌نیا مدیرکل دفتر ماشین‌سازی و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز تاکید کرده که بیشترین درخواست‌ها برای افزایش قیمت مربوط به دو خودروساز سایپا و ایران خودرو بوده است. وی همچنین عنوان کرده که کمیته قیمت‌گذاری با روش‌های کارشناسی درخواست‌ها را بررسی و سپس تصمیم‌گیری خواهد کرد.
اما منابع آگاه از درخواست خودروسازان مبنی بر افزایش سه تا چهار درصدی قیمت خودروها خبر می‌دهند. این در حالی است که ظاهرا یکی از شرکت‌های خودروساز، درخواست افزایش قیمت هشت درصدی برای یکی از خودروهای مونتاژی خود را به کمیته قیمت‌گذاری ارائه کرده است 
عرضه این خودرو از سوی نمایندگی‌ها هم اکنون کاهش یافته و فاصله قیمتی آن با بازار به سیزده میلیون تومان رسیده است.
از سوی دیگر، خودروی تندر-۹۰ یکی دیگر از خودروهایی است که دو شرکت خودروساز درخواست افزایش قیمت آن را به کمیته خودرو داده‌اند.
این شرکت‌ها از زمان تولید این خودرو تا به امروز مدعی بوده‌اند که ضرر ناشی از تولید یک دستگاه تندر یک و نیم تا دو میلیون تومان برای خودروساز است.