فراری بالاخره تصاویری از قوی‌ترین مدل تاریخ این کارخانه منتشر کرد. این مدل که اف‌۱۲ برلینتا نام دارد جایگزین مدل ۵۹۹ جی‌تی‌بی‌ فیورانو خواهدشد و در نمایشگاه ژنو به طور رسمی رونمایی می‌شود. 
بدنه ماشین از آلومینیوم ساخته شده و طراحی آن ترکیبی از مدل ۵۹۹ با چراغ‌های فراری اف‌اف است. در ساخت بدنه این ماشین از تجربه تیم فرمول یک فراری استفاده شده و فرناندو آلونسو و فیلیپه مسا، رانندگان تیم به مهندسان فراری برای ساخت این ماشین مشورت داده‌اند. همینطور تجربه فراری در ساخت مدل ۵۹۹XX  هم بر ساخت بدنه ماشین تأثیر داشته است. در نتیجه اف‌۱۲ کوچکتر، سبکتر و با ضریب آیرودینامیک بهتر از نسل قبلی خود ساخته شده است. 
اف‌۱۲ با موتور دوازده سیلندر، ۶.۳ لیتری، و ۷۳۰ اسب بخاری‌اش حتی از لامبورگینی آونتادور هم قوی‌تر است. این نسل جدید موتورها به زودی در فراری انزو  هم سوار خواهد شد. شتاب صفر تا صد اف‌۱۲ تنها ۳.۱ ثانیه است و این خودرو  در ۸.۵ ثانیه سرعتش را از صفر به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند. گفته می‌شود حداکثر سرعت ماشین ۳۴۰ کیلومتر در ثانیه است. 

فراری ادعا کرده که اف‌۱۲ دور پیست فیورانو (پیست اختصاصی فراری) را در یک دقیقه و ۲۳ ثانیه طی کرده که سریعترین رکوردی است که یک خودروی سواری در این پیست ثبت کرده است. 
 گشتاور ماشین ۵۰۹ پوند بر فوت است که هشتاد درصد آن از دور موتور ۲۵۰۰ دور در دقیقه در اختیار راننده است. حداکثر دور موتور ۸۷۰۰ دور در دقیقه است. جعبه دنده هفت سرعته دو کلاجه ماشین، همانی است که در مدل اف‌اف‌ به کار گرفته شده است. فراری می‌گوید که مصرف این ماشین ۱۲.۵ لیتر در هر صد کیلومتر است که نسبت به مدل قبلی که حدود ۱۵ لیتر بود، بهتر شده است. همینطور میزان تولید آلودگی دی اکسید کربن ماشین از ۴۱۵ گرم در هر کلیومتر در مدل پیشین به ۳۵۰ گرم در هر کیلومتر کاهش یافته است. 
کابین ماشین هم با الهام از مدل اف‌اف طراحی شده است. ترکیبی از آلومینیوم و چرم نرم و بادوام «فرا» به راننده خوش‌آمد می‌گوید. بیشتر کنترل‌های ماشین روی فرمان قرار داده شده و طراحی هچ‌بک آن جای بیشتری در اختیار راننده قرار می‌دهد. 

فراری ۲۵۰ جی‌تی برلینتا
ابتدا قرار بود نام ماشین ۶۲۰ جی‌تی‌ گذاشته شود، اما با تغییر نام، این خودرو یادآور مدل‌های کلاسیک فراری همچون ۲۵۰ جی‌تی برلینتا است. 
علاقه‌مندان به خرید این ماشین‌ می‌توانند همزمان با نمایش آن در ژنو آن را سفارش دهند. قیمت ماشین حدود ۴۰۰هزار دلار (۷۶۰ میلیون تومان به قیمت روز دلار) است. با این قیمت، تنها یک درصد ثروتمند جهان شانس تجربه رانندگی‌ کردن با این ماشین را خواهند داشت. اما فراری برای ۹۹ درصد علاقه‌مند دیگر {این سایت} را طراحی کرده که دست کم به طور مجازی شاهکار این کارخانه را تجربه کنند.