نیکو رزبرگ راننده تیم مرسدس بنز در اولین مسابقه از فصل ۲۰۱۴ فرمول یک با اقتدار تمام به پیروزی رسید. در مسابقه‌ای پر از حوادث غیرقابل پیش‌بینی قهرمانان همه کنار رفتند و کوین مگنوسن راننده ۲۱ ساله مک‌لارن در اولین حضورش در مسابقات فرمول یک به مقام سوم رسید. پرده آخر این نمایش هیجان انگیز اما در خارج از پیست و بعد از مسابقه رقم خورد؛ هنگامی که دانیل ریکاردو که دوم شده بود به خاطر خطا مقامش را از دست داد. 
با رای داوران رتبه برندگان تغییر کرد و کوین مگنوسن به مقام دوم و هم‌تیمی‌ باتجربه‌اش، جنسن باتن به مکان سوم رسید. بعد از این سه فرناندو آلونسو پنجم و والتری بوتاس از ویلیامز سوم شد. 
لوییس همیلتون که در زمان گیری خط اول را گرفته بود در شروع با مشکل روبرو شد. یک سیلندر موتور ماشین همیلتون هنگام شروع از کار افتاد و او به سرعت عقب افتاد و چهارم شد و دست آخر تیم او را به گاراژ برگرداند. تیم مرسدس در پایان مسابقه گفت در دور آزمایشی  متوجه مشکل شد اما دیگر دیر بود. مهندسان مرسدس می‌گویند که مشکل موتور قابل تعمیر است و لازم نیست موتور به طور کامل عوض شود. 

یک دور بعد قهرمان دیگری از دور خارج شد و سباستین فتل هم به خاطر مشکل در موتورش مجبور شد مسابقه را ترک کند. 
این دو قهرمان تنها نبودند. در پایان مسابقه هشت خودرو نتوانستند مسابقه را تمام کند. این آمار بالا نشان داد که تکنولوژی بسیار پیچیده موتورهای شش سیلندر هیبرید و محدودیت حمل تنها صد کیلوگرم سوخت عامل تعیین‌کننده‌ای در مسابقات این فصل خواهد بود. 
در طول تمرین‌های پیش از فصل و هنگام زمان‌گیری موتور مرسدس از دو موتور دیگر بهتر بود. کنار رفتن هملیتون کمی این برتری را زیر سوال برد اما رزبرگ نشان داد که همچنان این موتور بهترین است. او به سرعت خود را جلو انداخت و راننده آلمانی به راحتی مسابقه را کنترل کرد و از ابتدا تا انتها برتری خود را حفظ کرد و در پایان مسابقه او از نفر دوم ۲۴.۵ ثانیه جلوتر بود. 
در طول مسابقه دانیل ریکاردو رزبرگ را تعقیب می‌کرد. این برای اولین بار در این فصل بود که ردبول به اندازه یک مسابقه کامل با خودروی جدید رانندگی کرد. پیش از اعلام رای داوران ریکاردو گفت « دو سه هفته پیش هر چی داشتم شرط میبستم که امروز اینجا نخواهم ایستاد.» 

راننده استرالیایی در طول مسابقه به راحتی مکان دوم را حفظ کرد و تنها در پنج دور آخر از سوی کوین مگنوسن تهدید شد. اما بعد از اهدای جوایز داوران اعلام کردند که او بیشتر از صد کیلوگرم سوخت حمل میکرده و به خاطر این خطا مقام دوم از او گرفته شد. 
تیم ردبول به شدت به این تصمیم داوران اعتراض کرد. کریستن هورنر، مدیر تیم گفت که ردبول از روز جمعه با سنسور تشخیص میزان سوخت مشکل داشت. ردبول اعلام کرد به طور رسمی به این رای اعتراض خواهد کرد و مطمئن است این رای باطل خواهد شد. 
ستاره دیگر مسابقه کوین مگنوسن بود. او در اولین حضورش در فرمول یک ثابت کرد که انتخاب درستی برای حضور در تیم مک‌لارن بود. مگنوسن در طول مسابقه اعتماد به نفس و کنترل بالایی نشان داد و به اندازه یک راننده با تجربه جا افتاده رانندگی کرد. 

والتری بوتاس، راننده ویلیامز هم در ابتدای مسابقه به رتبه پنجم رسید اما در دور دهم به دیوار برخورد کرد و باعث شد مسابقه با پرچم زرد ادامه پیدا کند و مارشال به پیست بیاید. راننده فنلاندی مسابقه را از رتبه شانزدهم ادامه داد و در مبارزه‌ای سخت خود را دوباره جلو کشید. 
نیکو هالکنبرگ راننده تیم فورس ایندیا در ابتدای مسابقه از خط هفتم خود را به خط چهارم رساند. اما این راننده آلمانی در طول مسابقه دو رتبه عقب افتاد و ششم شد. 
ژان اریک ورن و دانیل کیویات از تیم تورو روسو هم به مقام هشتم و نهم رسیدند. دانیل کیویات در اولین فصل از حضورش در فرمول یک به جوان‌ترین راننده تاریخ این مسابقات تبدیل شد که در بدو ورود امتیاز کسب کرده است.