لوییس همیلتون راننده مرسدس با پیروزی در گرندپری کانادا فاصله خود با صدر جدول قهرمانی به حداقل کاهش داد. سباستین فتل، راننده فراری که با شروعی خوب در آغاز مسابقه پیشتاز بود، بعد از همیلتون دوم شد و والتری بوتاس از ویلیامز با کسب مقام سوم، برای اولین بار در این فصل تیمش را به روی سکوی قهرمانی برد.

دو راننده مرسدس مسابقه را از ردیف اول شروع می‌کردند. با اینکه هر دو شروع بدون اشتباهی داشتند اما این فتل بود که با چابکی قبل از پیچ اول هر دو راننده جلوی رویش را پشت سر گذاشت. چند ثانیه بعد و در پیچ اول دو راننده مرسدس با هم برخورد کردند و در نتیجه نیکو رزبرگ، از پیست خارج شد و تا چندین رده عقب افتاد.

فرمول یک کانادا

این اولین بار نیست که دو راننده مرسدس در این فصل با یکدیگر برخورد می‌کنند. بار قبل از اسپانیا برخورد هر دو را از مسابقه خارج کرد.

با از کار افتادن ماشین جنسن باتن در کنار پیست در دور دهم، مسابقه پشت سر «خودروی ایمنی مجازی» دنبال شد. در این حالت سبقت گرفتن ممنوع است اما برخلاف آمدن خودروی ایمنی واقعی، فاصله ماشین‌ها حفظ می‌شود.

فتل از این فرصت استفاده کرد و لاستیک‌هایش را عوض کرد. به این ترتیب و با محدود شدن مسابقه او زمان کمتری از دست می‌داد و می‌توانست همچنان برتری‌اش را در مسابقه حفظ کند. اما در طول مسابقه معلوم شد که این تصمیم اشتباه بود.

فرمول یک کانادا

با توجه به دوام لاستیک‌ها می‌شد مسابقه را با یک بار تعویض لاستیک تمام کرد. اما فراری تصمیم گرفته بود در مسابقه دو بار لاستیک عوض کند و همین استراتژی آنها را عقب انداخت. با رفتن فتل به گاراژ همیلتون پیشتاز شد و آنقدر فاصله خود را با فتل زیاد کرد که وقتی در دور ۲۴ برای عوض کردن لاستیک رفت تنها ۱۳.۵ ثانیه از فتل عقب افتاد.

در دور ۳۷ که فتل برای بار دوم به گاراژ رفت او کمتر از ده ثانیه از او عقب بود و به راحتی پیشتاز شد و تا آخر مسابقه بدون اینکه جدی تهدید شود رانندگی کرد.

همیلتون بعد از عبور از خط پایان جمله مشهور محمد علی «رقصیدن مثل پروانه و نیش زدن مثل زنبور» را تکرار کرد و پیروزی‌اش را به اسطوره بکس تقدیم کرد که هفته پیش از دنیا رفت.

فرمول یک کانادا

در دورهای آخر مشخص بود که همیلتون بعید است پیروزی را از دست بدهد و بیشتر توجه به نبرد رزبرگ برای رسیدن به گروه پیشتاز بود.

رزبرگ که در دو مسابقه فاصله‌اش با همیلتون را از دست رفته می‌دید به شدت تلاش کرد تا برخورد و عقب ماندگی دور اول را جبران کند. او از رده نهم تا چهارم جلو آمد اما مجبور شد به خاطر پنچر شدن لاستیکش برای سومین بار به گاراژ برگردد و دوباره به رده هفتم رفت.

در حالی که ۱۹ دور تا پایان مسابقه مانده بود رزبرگ با کمک لاستیک‌های تازه‌اش سرعت خیلی خوبی داشت و توانست از رایکونن سبقت بگیرد. اما وقتی در دور آخر آماده می‌شد تا با سبقت از فرشتاپن رتبه چهارم را بگیرد، کنترل ماشین را از دست داد. با این حال در پایان جلوتر از رایکونن به مقام پنجم رسید.

با اینکه پیش از مسابقه تصور میشد ردبول بتواند برتری مرسدس را به چالش بکشد اما دو راننده این تیم به خاطر فرسایش زیاد لاستیک‌هایشان نتوانستند چندان در رقابت برای پیروزی شرکت کنند و در نهایت فرستاپن چهارم و ریکیاردو هفتم شد. از این ضعف والتری بوتاس بیشترین بهره را برد و توانست برای اولین بار در این فصل تیم ویلیامز را به روی سکوی قهرمانی ببرد.

فرمول یک کانادا