لینکلن، دو روز پیش از آغاز نمایشگاه خودرو نیویورک از تازه‌ترین مدل خود، ام کی زد در این شهر رونمایی کرد. لینکلن امیدوار است با این مدل بتواند موقعیت خود را در بازار خودروهای لوکس دوباره به دست آورد. 
ام کی زد در کلاس خودروهای لوکس کوچک دسته بندی می‌شود. خریداران در این کلاس خودرو، بیشتر جوانانی هستند که خودروهای کمتر لوکس خود نظیر تویوتا، هوندا یا شورلت را با ماشین‌هایی با امکانات بیشتر عوض می‌کنند. در این کلاس خودروهایی نظیر ب ام و سری ۳ و مرسدس بنز کلاس C  سردمداری می‌کنند و لکسوس و اینفینیتی و تا حدی کادیلاک از مدعیان جدی هستند.
لینکلن هم شش سال پیش با مدل زفیر به این بازار وارد شد. اما این ماشین با خواهر‌خوانده‌ خود فورد فیوژن وجه اشتراک زیادی داشت و همین باعث شد خریدارانی که به دنبال ماشینی لوکس و متفاوت بودند از انتخاب این مدل صرف نظر کنند. 

لینکلن حالا سیاست متفاوتی در پیش گرفته است. نسل تازه این مدل با نام تازه و شیوه‌ای جدید به بازار عرضه خواهد شد. یکی از نشانه‌های این تغییر،  شیوه بازاریابی  جدید برای این خودرو است. لینکلن برای دور کردن خریداران از لکسوس و اینفینیتی، آن‌ها را به شام دعوت می‌کند و ماشین را دو روز برای آزمایش به آن‌ها می‌دهد. این شرکت همچنین برای هر چه بیشتر متفاوت کردن خدماتش از رقیبان، از یک مؤسسه خدمات هتل‌داری کمک گرفته است. 
سازنده خودروهای لوکس آمریکایی می‌خواهد به مشتریانش همان سرویسی را بدهد که هتل‌های لوکس به مسافران خود می‌دهند. فروشندگان و کارمندان لینکلن با برنامه آموزشی تازه‌ای که این کمپانی تدارک دیده «سفیران فرهنگی لینکلن» خواهند بود و هدفشان ارائه خدمات با توجه به نیازهای فردی هر خریدار است. خریداران لینکلن می‌توانند پیش از آوردن ماشین به نمایندگی، با یکی از متخصصان این کارخانه به صورت تصویری و  از طریق اینترنت مشورت کنند و لینکلن در مناسبت‌های مهم نظیر سالگرد ازدواج یا تولد، برای آنها هدیه می‌فرستد. 
لینکلن در استفاده از تکنولوژی و فراهم کردن امکانات لوکس در ماشینش هم بسیار دست و دلباز بوده است. برای ام کی زد می‌توان سقفی تمام شیشه‌ سفارش داد که با فشار دکمه کنار می‌رود. دنده ماشین هم با یک دکمه تنظیم می‌شود و داخل خودرو سراسر با چرم، چوب و مواد با کیفیت بالا ساخته شده است. 

سیستمی در خودرو کمک‌فنرهای ماشین را تا پانصد بار در ثانیه تنظیم می‌کند تا ماشین بهترین فرمان‌گیری را داشته باشد. این ماشین را می‌توان در سه حالت رانندگی «راحت»، «عادی» و «اسپرت» تنظیم کرد و سیستمی به طور دائم صدای ناهنجار موتور را خنثی می‌کند و فقط در حالت اسپرت، صدای غرشی گوشنواز به داخل اتاق می‌فرستد. 
ظاهر ماشین بسیار شبیه  کانسپتی است که اوایل سال جاری میلادی در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد. با اینکه این ماشین هم مانند نسل قبلی خود براساس پلتفرم فورد فیوژن ساخته شده است، اما چهره آن بسیار متفاوت است. لینکلن حالا تیم طراحی خود را به سرپرستی مکس وولف دارد که از کادیلاک به لینکلن آمده است. جلوپنجره بزرگ مهمترین مشخصه ظاهری‌ام کی زد است و چراغ‌های ال ائی دی و آبکاری کروم، هویتی لوکس به ماشین بخشیده است. 
سه موتور مختلف برای این ماشین در نظر گرفته شده است. موتور دو لیتری چهار سیلندر با ۲۴۰ اسب بخار، موتور ۳.۷ لیتری شش سیلندر با قدرت ۳۰۰ اسب بخار و یک سیستم هایبرید براساس موتور دو لیتری انتخاب‌هایی است که به خریداران این لینکلن داده شده است. قیمت ماشین حدود سی هزار دلار تخمین زده شده است. 

لینکلن می‌گوید چهل درصد خریداران مدل‌های این کارخانه رانندگانی هستند که پیشتر مارک‌های رقیب را سوار می‌شدند. این کارخانه امیدوار است با کمک ام کی زد و مدل‌های جدید دیگر این سهم را به ۶۰ درصد افزایش دهد. 
برای رسیدن به این هدف، لینکلن باید خریداران جوان ماشین‌های لوکس را قانع کند که ماشین‌هایش چیزی بیشتر از فورد‌هایی است که با کروم و چرم تزئین شده است. مدیران لینکلن اطمینان زیادی به موفقیت دارند. آن‌ها می‌گویند تعداد خودروهایی که رقبای آلمانی لینکلن می‌سازد آنقدر زیاد است که آن‌ها نمی‌توانند خدماتی بسیار شخصی به مشتریانشان بدهند. 
 در حال حاضر آمار و ارقام چندان خوش آیند مدیران نیست. لینکلن در سال ۲۰۰۷، ۳۴ هزار و ۳۶۳ دستگاه ماشین در این کلاس فروخت. این تعداد در سال ۲۰۱۱ به ۲۷ هزار و ۵۲۹ دستگاه رسید که اگر چه ۲۲ درصد از سال ۲۰۱۰ بیشتر بود اما در مقایسه با ب ام و که ۹۴ هزار و ۳۷۱ دستگاه سری ۳ در این بازار فروخت، رقم اندکی است. 
لینکلن راه موفقیت در بازار خودروهای لوکس را به خوبی دریافته است. سؤال اینجا است که این کارخانه تا چه حد خواهد توانست ایده‌های بلندپروازانه‌ خود را از حرف به عمل تبدیل کند.