هشت سال پس از توقف تولید شاسی بلند اچ آر – وی، هوندا مدل کاملا جدیدی از این خودرو را در نمایشگاه پاریس رونمایی کرده و آن را از زمستان آینده در اروپا و آمریکای شمالی عرضه خواهد کرد. هوندا این خودرو را در بازارهای دیگر در آسیا با نام «وزل» (Vezel) می‌فروشد اما برای عرضه آن در اروپا و آمریکای شمالی نام آشنای HR-V را انتخاب کرده است. 
هوندا از اولین خودروسازان جهان بود که با عرضه مدل اچ آر-وی بازار شاسی‌بلند‌های کوچک را رونق داد. اچ آر-وی بین سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۶ تولید شد و خریداران اروپایی هنوز خاطره خوبی از این خودرو دارند.
HR-V بر روی پلتفرم مشترکی با مدلهای جز و سیویک ساخته می‌شود. باک بنزین در این پلتفرم در صندلی جلو قرار داده شده است. به همین دلیل طراحان، مانند سیویک و جز، برای طراحی ترکیب‌های مختلف خواباندن صندلی‌ها عقب آزادی عمل بیشتری داشته‌اند.

هوندا اچ آر-وی ۱۹۹۸-۲۰۰۶
صندلی‌های عقب اچ آر-وی را میتوان به طور کامل در کف خودرو خواباند تا سطح کاملا صافی برای قراردادن بار باز شود. به این ترتیب انتظار می‌رود جای بار این خودرو از رقیب اصلی‌اش نیسان جوک بسیار بیشتر باشد. 
برای اطلاعات فنی اچ آر-وی باید تا نمایشگاه پاریس صبر کرد اما انتظار می‌رود موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر ۱۳۰ اسب بخاری هوندا جز و موتور ۱.۶ لیتری دیزل هوندا بر روی این مدل نیز سوار شود. 
هوندا می‌گوید تقاضای بسیار زیاد خریداران به شاسی بلندی که از هوندا سی آر-وی کوچکتر باشد این کارخانه را به عرضه نمونه اروپایی مدل وزل ترغیب کرده است. 

فروش هوندا در بیشتر بازارها خوب است اما ماشینهای این کارخانه در اروپا خوب فروش نمی‌رود و هوندا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ تنها ۱.۲ درصد کل فروش در این بازار را در اختیار گرفت. هوندا پیش‌بینی می‌کند که در کل سال ۲۰۱۴ تنها ۱۴۰ هزار دستگاه خودرو در اروپا بفروشد. 
ماساهیدا کوبایاشی، مدیر پروژه طراحی اچ آر-وی  به خبرنگاران گفته است «هوندا در بیشتر کلاس‌ها محصولات خوبی دارد اما ضعف در طراحی باعث شده ماشین‌ها به چشم خریداران نیاید. او معتقد است هوندا باید در آینده با تغییراتی در طراحی، ماشین‌های هیجان انگیز‌تری تولید کند.»
به گفته او اچ آر – وی ماشینی باوقار است و او با هیجان منتظر واکنش خریداران اروپایی نسبت به این خودرو است. هوندا قصد دارد این مدل را در کارخانه‌اش در مکزیک هم بسازد و آن را دیرتر به آمریکا صادر خواهد کرد.