لندروور با تایید رونمایی نسل جدید مدل دیسکاوری، اولین تصاویر از این خودرو را منتشر کرد. همزمان منابع خبری گزارش داده‌اند این خودروی جدید انگلیسی برای اولین بار قرار است با موتور چهار سیلندر دیزل هم به بازار عرضه می‌شود.

گری مک‌گاورن، مدیر طراحی لندروور در اطلاعیه‌ای که همراه با این تصاویر منتشر شد، گفته است دیسکاوری جدید «تعریف تازه‌ای از شاسی‌بلندهای بزرگ ارائه می‌دهد. این خودرو به گفته او «بسیار خواستنی، بی اندازه انعطاف پذیر و به شدت توانا است.»

در عکس‌ها تنها نمای جلوی خودرو نمایش داده شده است. آنچه از عکس‌ها معلوم است، ظاهر خودرو الهام گرفته از مدل کوچکتر دیسکاوری اسپرت و رنج‌روور اسپرت است. لندروور دیسکاوری قرار است بعد از رونمایی در نمایشگاه پاریس، از بهار آینده در بازار اروپا و سپس در بازارهای دیگر عرضه شود.

landrover-discovery-02

موتورهای کوچک‌تر

نسل کنونی این خودرو با دو موتور شش سیلندر دیزل و بنزینی عرضه می‌شود. اما یکی از نمونه‌های نسل جدید در حال آزمایش با موتور چهار سیلندر دیزل دیده شده است. جگوار این خبر را تایید نکرده است اما اطلاعاتی که هنگام پلاک کردن این خودرو داده شده، نشان می‌دهد این مدل دیسکاوری یک موتور دو لیتری دیزل دارد و همان موتوری است که در مدلهای دیگر رنج‌روور و جگوار به کار گرفته شده است.

به احتمال زیاد نسل جدید دیسکاوری، علاوه بر موتورهای شش سیلندر در بعضی از بازارها با موتور چهار سیلندر دیزل هم فروخته خواهد شد.

انتظار می‌رود، دیسکاوری جدید بر روی پلتفرم آلومینیومی ساخته شود که رنج‌روور و رنج‌روور اسپرت از آن استفاده کرده‌اند. به این ترتیب وزن این شاسی بلند هفت نفره تا حد زیادی از مدل کنونی کمتر خواهد بود.

landrover-discovery-03

کاپوت نامرئی؟

این خودرو همزمان با بریتانیا قرار است در کارخانه‌ای که لندروور و چری به طور مشترک در چین تاسیس کرد‌ه‌اند هم ساخته شود. این کارخانه در شمال شانگهای قرار دارد و قرار است بازار چین را تامین کند. احتمال داده شده علاوه بر موتور چهار سیلندر دیزل، محصولات این کارخانه موتور چهار سیلندر بنزینی هم داشته باشند.

در این صورت و با توجه به قوانین فعلی واردات خودرو به ایران، امکان فروش آن در بازار ایران هم وجود خواهد داشت.

لندروور هیچ جزییات فنی درباره مدل جدید دیسکاوری منتشر نکرده است و تنها به این جمله بسنده کرده که ازنظر فن‌آوری هیچ خودرویی به پایش نمی‌رسد. یکی از این فن‌آوری‌ها که ممکن است در نسل جدید به کار گرفته شود، نمایش زمین روی کاپوت جلو است.

لندروور این امکان را در سال ۲۰۱۴ در یک کانسپت نمایش داد. در این سیستم دوربین‌هایی تصاویر زیر خودرو را ضبط می‌کند و آن را روی کاپوت خودرو نمایش می‌دهد و به این ترتیب راننده دید بسیار خوبی خواهد داشت.