انتقاد محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران از روش قیمت‌گذاری خودرو موجی از فشار تازه بر خودروسازان برای کاهش قیمت خودرو ایجاد کرده است. مدیرعامل ایران خودرو کمیته‌ای برای تعیین روشی تازه برای قیمت‌گذاری تعیین کرده و مدیرعامل سایپا هم پیش‌بینی کرده قیمت خودرو تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.
شنبه پیش رئیس جمهوری ایران در پاسخ به سؤالات خبرنگاران در یک برنامه تلویزیونی گفت هیچ توافقی با خودروسازان نداشته و توافق برای قیمت‌گذاری از طریق وزارت صنعت انجام شده است. او همچنین گفت خودروسازان منابع مالی کافی دارند و  در صورت ادامه این وضعیت درباره تعرفه واردات خودرو تجدید نظر خواهد شد. 
چند ساعت بعد از اظهارات رئیس جمهوری، مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت دستور داده است سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان در قیمت خودرو تجدید نظر کند و «راه‌کار» تازه ارائه دهد. 
مدیرعاملان ایران خودرو و سایپا هم به سرعت به این تحولات واکنش نشان دادند. جواد نجم‌الدین، مدیرعامل ایران خودرو  اعلام کرد کمیته‌ای تازه متشکل از «کارشناسان و مدیران» برای یافتن «روشی جدید» در قیمت‌گذاری در ایران خودرو تشکیل شده است. سعید مدنی، مدیرعامل سایپا هم گفت بازار دچار «عطش کاذب» شده است و با افزایش عرضه قیمت خودرو تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت. 
پیش از این نمایندگان مجلس هم در انتقاد به وضعیت بازار خودرو کمیته مشترکی با دولت و خودروسازان تشکیل دادند تا روش قیمت‌گذاری خودرو را بررسی کنند. آن‌ها همچنین دوباره خودروسازان را به انجام تحقیق و تفحص تهدید کردند. تهدیدی که چند ماهی است سایه آن بر سر خودروسازان وجود داشته اما هرگز عملی نشده است. 
همه این بحث‌ها در حالی رخ می‌دهد که تولید خودرو همچنان رو به کاهش است. تازه‌ترین آمار نشان می‌دهد در دی ماه امسال ۷۷ هزار و ۴۲۰ دستگاه خودرو در ایران تولید شده است که ۴۷ درصد کمتر از سال گذشته است. 
دلیل اصلی افزایش قیمت را باید در همین کاهش تولید جستجو کرد. ترکیبی از مشکلات باعث کاهش عرضه شده و در بازاری که تقاضا همیشه بیشتر از عرضه بوده، قیمت براساس قانون علم اقتصاد بیشتر شده است. در این بین خودروسازان هم که در حال مذاکره برای به دست گرفتن قیمت خودرو بودند به عمد عرضه خودرو را محدود کردند و به افزایش قیمت در بازار دامن زدند. 
اکنون تیتر همه اخبار بیانگر انتظار برای کاهش قیمت‌ها است. قیمت‌ها در روزها اخیر اگرچه ارزان‌تر شده است اما هنوز بسیار گران‌تر از ده ماه پیش است. همزمان روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها از تغییر مدیریت در دو خودروسازی بزرگ خبر می‌دهند و خود این اخبار را تکذیب می‌کنند.  
باید دید در سایه این تحولات و با وجود کاهش تولید خودرو، آیا تشکیل کمیته‌ها و وعده‌های مدیران کارساز خواهد بود یا خیر.