واردکننده خودروهای هوندا به ایران می‌گوید ممنوعیت شماره گذاری مدل سی آر-وی «برخلاف حقوق مصرف کنندگان است» و پلیس باید در این باره تجدید نظر کند. یک سخنگوی شرکت تلویحا گفته است اگر این خودروها در نهایت شماره‌گذاری نشود، شرکت مسئولتی در قبال خریداران قبول نخواهد کرد.

انتشار یک عکس که نشان می‌داد این شاسی‌ بلند هوندا ساخت آمریکا است با انتقاد‌هایی روبرو شد و در نهایت پلیس اعلام کرد این خودرو را پلاک نمی‌کند.

رضا صحرایی که خود را مشاور گروه صنعتی گلرنگ، واردکننده خودروهای هوندا به ایران، معرفی کرده است، به خبرگزاری ایسنا گفته «خودروهای هوندا در ۳۵ کشور جهان تولید می‌شود که مدل CR-V فول وارد شده فقط در آمریکا تولید می‌شود. بنابراین ما با تصور این‌که خودروی هوندای ژاپن با بهترین تکنولوژی را وارد می‌کنیم در چارچوب قانون تعداد بسیار محدودی از این خودروها را وارد کرده‌ایم.»

صحرایی با اشاره به ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، گفت «مقام معظم رهبری فرمودند که خود آمریکایی‌ها از خودروهای آمریکایی استفاده نمی‌کنند، زیرا این خودروها سنگین و پرمصرف بوده و کارخانه‌های تولیدکننده آنها ورشکسته هستند.»

تفسیر اشتباه

«تصور من این نیست که برند مطرح ژاپنی همچون هوندا مشمول این موضوع باشد زیرا این برند ژاپنی بوده و توسط ژاپنی‌ها اداره می‌شود نه آمریکایی‌ها و محصولات این برند برخلاف برندهای آمریکایی کم مصرف و سبک بوده و این شرکت جزء شرکتهای سودده است.»

«این تفسیر وجود دارد که اگر کالایی با برند آمریکایی در سایر کشورها تولید شود، واردات آنها مجاز است یا ممنوع؟ از فرمایشات مقام معظم رهبری استنباط می‌شود که ممنوع است با این حال ما شاهد هستیم که کالاهایی که اصلا نیازی به واردات آنها نیست مثل کالاهای شوینده و بهداشتی که با برند آمریکایی در سایر کشورها تولید شده به صورت قانونی وارد ایران می‌شود.»

وضعیت مبهم خریداران

او در پاسخ به این‌ سوال که اگر خودروهای وارد شده از آمریکا در نهایت شماره‌گذاری نشود، آیا خریداران می‌توانند خودروها را پس دهند؟ گفت «چرا باید در شرایطی که در چارچوب قانون تعهداتی توسط یک شرکت به مصرف‌کنندگان داده شده است، امکان اجرایش مسدود شود؟ آیا این امر با اراده ما بوجود آمده است؟ بنابراین انتظار می‌ورد با مساعدت سازمانهای مسئول امکان جلب رضایت مصرف کنندگان هرچه سریعتر مهیا شده و همه تلاش ما بر این است که حقوق مصرف‌کنندگان به صورت کامل رعایت شود»

از این پاسخ مبهم می‌توان برداشت کرد که شرکت آماده پذیرش مسئولیت خسارت احتمالی به خریداران نیست.