آلفارومئو در نمایشگاه خودروی ژنو از کانسپتی رونمایی می‌کند که ایده آلفا را برای سدان جدید این شرکت به نام جولیا و یا خودرویی بزرگتر و در کلاس ب ام و سری ۵ به نمایش می‌گذارد. 
این کانسپت که گلوریا نام دارد با همکاری «انیستیتو طراحی اروپایی» یا IED در شهر تورین ساخته شده است.  
آلفا رومئو قرار است در سال ۲۰۱۵ مدل جولیا را به بازار عرضه کند. {+} جولیا در حقیقت جایگزین مدل ۱۵۹ این شرکت است که تولیدش از سال ۲۰۱۱ متوقف شد. آلفارومئو می‌خواهد فروشش را تا سال ۲۰۱۶ از صد هزار دستگاه کنونی به ۳۰۰ هزار دستگاه در سال افزایش دهد و برای این کار به موفقیت جولیا نیاز دارد که سدانی در کلاس ب ام و سری ۳ است. 
اما برخی نشریات از جمله هفته‌نامه انگلیسی اتوکار پیش‌بینی کرده‌اند که کانسپت گلوریا در حقیقت تمرینی برای خودوریی بزرگ‌تر و جانشینی برای مدل ۱۶۶  است که تولیدش از سال ۲۰۰۷ متوقف شد. {+} قرار بود آلفارومئو جانشینی برای این مدل در سال ۲۰۰۸ معرفی کند اما مشکلات اقتصاد جهانی مانع شد و حالا شایعاتی وجود دارد که آلفا در سال ۲۰۱۵ مدل جدید را به نام ۱۶۹ خواهد ساخت. اتوکار می‌گوید حالا که آلفارومئو قصد دارد دوباره به بازار آمریکا برگردد به یک سدان بزرگ نیاز دارد و گلوریا الگویی برای این خودرو است. 

آلفارومئو به طور رسمی اعلام نکرده است این کانسپت مبنای ساخت کدام مدل جدیدش خواهد بود. کارخانه ایتالیایی تنها از دانشجویان انستیتو طراحی اروپایی خواسته برایش سدانی طراحی کنند که «با سلیقه خریداران در آمریکای شمالی و آسیا هماهنگ باشد، سمبلی برای شهرت و آراستگی باشد و بیننده با دیدنش احساس کند این ماشین فضایی راحت برای سرنشینان جلو و عقب فراهم می‌کند.»
طول کانسپت ۴۷۰۰ میلی‌متر، عرضش ۱۹۲۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۳۲۰ میلی‌متر است. فاصله بین دو محور خودرو ۲۹۰۰ میلی‌متر است. در مقایسه با مدل‌های ب ام و، ابعاد این کانسپت بین سری ۳ و سری ۵ قرار دارد و به ابعاد پیشنهادی برای مدل جولیا نزدیک‌ است. 
ارتفاع کانسپت گلوریا کم است، بخش جلویی آن کشیده است و جلو پنجره ماشین سه بعدی است. چراغ‌هایی جلو خط باریکی در جلوی خودرو تشکیل داده است و بر روی کاپوت ماشین به رسم خودروهای کلاسیک آلفارومئو، بندی چرمی قرار داده شد ه است.
کانسپت گلوریا در طول نمایشگاه ژنو در غرفه انستیتو طراحی اروپایی قرار خواهد داشت. آلفارومئو می‌گوید هدفش از همکاری با این انستیتو گرفتن یک ایده مستقل درباره ظاهر یک آلفارومئو سدان بوده است.