سه سال پس از نمایش کانسپت، آکورا، سازنده خودروهای لوکس هوندا در آمریکا، نمونه تولیدی سوپر اسپرت NSX را رونمایی کرد. هوندا امیدوار است این خودرو با ظاهر زیبا و قوای محرکه‌ای که بیش از ۵۵۰ اسب بخار نیرو دارد، بتواند آکورا را در بین خودروسازان لوکس دوباره مطرح کند. 
هوندا یک بار دیگر درست ۲۵ سال پیش با نسل اول همین مدل توانست این کار را انجام دهد. NSX اگرچه ظاهر ساده‌ای نسبت به رقبایش داشت اما یک سوپراسپرت با تکنولوژی برتر بود که می‌شد آن را به طور روزمره استفاده کرد. هوندا برای یادآوری آن دوران شعار تبلیغاتی «با ظرافت توانا بودن» را که ۲۵ سال پیش استفاده می‌کرد را دوباره به کار گرفته است.
نسل دوم سوپرکار هوندا این بار یک موتور شش سیلندر و سه موتور الکتریکی دارد. هوندا می‌گوید ماشینش با همان فلسفه نسل اول یعنی فراهم آوردن «تجربه‌ای تازه از رانندگی» ساخته شده است. در اطلاعیه هوندا آمده «همه قطعات NSX در خدمت باهوش‌ترین بخش ماشین یعنی راننده است.» به این ترتیب هوندا می‌خواهد خود را از خودروهایی نظیر ب ام و آی۸ متمایز کند که در حال حاضر بیشترین توجه را در این بازار به خود جلب کرده است. 

همزمان هوندا می‌خواهد ان‌اس‌اکس بتواند با ماشین‌هایی نظیر نیسان جی‌تی‌-آر، پورشه ۹۱۱، آئودی آر۸ و حتی فراری ۴۵۸ رقابت کند. 
بدنه ماشین از ترکیبی از آلومینیوم، فولاد و مواد دیگری ساخته شده که هوندا می‌خواهد محرمانه بماند.
هوندا می‌گوید ثبت نام از خریداران ان‌اس‌اکس از تابستان آغاز می‌شود و تحویل خودرو از اواخر سال جاری میلادی شروع خواهد شد. تصور می‌شود قیمت ماشین حدود ۱۵۰ هزار دلار باشد. 
هوندا اولین کانسپت ان اس اکس را سه سال پیش در دیترویت رونمایی کرد. از آن زمان تاکنون این کانسپت به طور مستمر در حال آزماش و تغییر بوده و کارخانه ژاپنی هر از گاهی این کانسپت را در نمایشگاه‌های مختلف با تغییراتی نمایش می‌داد تا از یادها نرود. 
برای جا دادن موتور به طور عرضی ابعاد ماشین کمی با کانسپت متفاوت است. ماشین را میتوان در مسیر کوتاهی تنها با موتورهای الکتریکی راند یا آن را در سه حالت دیگر اسپرت، اسپرت + یا پیست تنظیم کرد. نیروی موتورها از طریق یک جعبه دنده ۹ سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود. دو موتور الکتریکی هر یک در کنار چرخ‌های جلو است و وظیفه سومی تامین گشتاور مورد نیاز تا زمان به راه افتادن دو سیستم توربو را بر عهده دارد. 

آکورا، سازنده خودروهای لوکس برای هوندا در آمریکا است. داشتن این خودروی اسپرت برای این مارک بسیار حیاتی است. در رقابت بسیار سخت خودروسازان آلمانی با یکدیگر و عملیات تازه مارک‌های لوکسی مانند مازراتی، اینفینیتی و کادیلاک، این مارک ژاپنی به شدت نیاز دارد تا دوباره سری در سرها درآورد و تیتر خبرها شود. وظیفه‌ای که ان‌اس‌اکس به خوبی از عهده آن برمی‌آید. 
فروش آکورد سال گذشته پانزده درصد کاهش یافته است و این کارخانه تنها به لطف محبوبیت شاسی‌بلند MDX توانسته خود را در بازار حفظ کند. 
این کارخانه همزمان تلاش می‌کند تا حدامکان خود را از هوندا متمایز کند. آکورا به تازگی سدان متوسط TLX را به بازار عرضه کرده است که جایگزین دو مدل TL و TSX شد. آمارهای اولیه فروش این مدل بسیار امیدوارکننده است. همچنین قرار است به زودی مدل کوچک ILX هم به بازار عرضه شود. 
NSX به طور کامل در استودیوی هوندا در اوهایو و کالیفرنیا طراحی و مهندسی شده است و در کارخانه هوندا در مریزویل در ایالت اوهایو ساخته خواهد شد. 
اریک برگمن، مدیر برنامه‌ریزی آکورا می‌گوید «ان‌اس‌اکس نمایشگر ریشه‌های آمریکایی مارک آکورا است و نشان می‌دهد نقش عملیات بخش آمریکای شمالی هوندا تا چه حد زیادی در آینده آکورا نقش خواهد داشت.»
هوندا ان‌اس‌اکس را تنها برای آمریکا نمی‌خواهد این خودرو همزمان و با هدفی مشابه در بازارهای دیگر هم عرضه خواهد شد. هوندا هم مدت‌ها است که از بحران هویت رنج می‌برد و می‌خواهد با عرضه این خودروی اسپرت و بازگشت دوباره به مسابقات فرمول یک هویت آسیب‌دیده خود را ترمیم کند. از قضا قوای محرکه‌ای که در ان‌اس‌اکس به کار گرفته شده بسیار شبیه سیستمی است که از فصل آینده در موتورهای فرمول یک این کارخانه دیده خواهد شد.