مرسدس بنز اولین تصاویر رسمی از داخل نسل جدید کلاس ائی خود را رونمایی کرد. بنز می‌گوید مدل جدید کلاس ائی، که سال آینده به بازار می‌آید، از فن‌آوری‌هایی استفاده کرده که تاکنون در صنعت خودرو به کار گرفته نشده است.

بنز فن‌آوری‌های نسل جدید سدان پرفروش خود را از کانسپت«اینتلیجنت آئرودینامیک اتومبیل» الهام گرفته است که چند ماه پیش در نمایشگاه فرانکفورت نمایش داده شد.

مرسدس بنز نسل جدید کلاس ائی را ماه آینده در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی خواهد کرد. کلاس ائی آخرین سدانی است که براساس الگوی جدید طراحی مرسدس بنز طراحی می‌شود.

نسل جدید مرسدس بنز کلاس ائی

 

ظاهر این خودرو بسیار شبیه به کلاس اس و کلاس سی بنز است. به همین دلیل کارخانه آلمانی بیشتر از آنکه بر زیبایی ظاهر خودرو تاکید کند، تلاش می‌کند فن‌آوری‌های آن را پر رنگ‌تر جلوه دهد.

کلاس ائی جدید بر روی داشبورد دو نمایشگر بزرگ با وضوح بالا دارد که تقریبا نیمی از داشبورد را پوشانده است. اطلاعات سرعت و دور موتور در یک یخش و راه یاب ماهواره‌ای و کنترل سیستم صوتی و تفریحی از طریق بخش دیگر نمایش و کنترل می‌شود.

همچنین یک دکمه کنترل لمسی جدید بر روی فرمان قرار داد شده که راننده می‌تواند با آن بدون برداشتن دستش از روی فرمان بخش‌های مختلفی از ماشین را کنترل کند.

هرتموت سینک‌ویز، مدیر طراحی داخلی مرسدس بنز می‌گوید هدف در طراحی اتاق کلاس ائی جدید استفاده‌ از نوآوری‌های فن‌آوری در عین برقرار کردن ارتباطی احساسی با مصرف‌کننده بود.

اتاق مرسدس بنز کلاس ائی

سینک‌ویز می‌گوید «سعی کردیم تا راه‌حل‌هایی تازه که تاکنون به کار گرفته نشده را استفاده کنیم.»

به گفته او طراحی اتاق کلاس ائی از برخی جنبه‌ها از کلاس اس، که دو سال پیش به بازار عرضه شد، پیشرفته‌تر است.

نمایشگری که روبروی راننده است ۱۲.۳ اینچی است و راننده می‌تواند از بین سه طرح و چیدمان اطلاعات خودرو یکی را انتخاب کند. نمایشگر دوم که در وسط داشبورد قرار دارد به سیستم تهویه مطبوع و صوتی-تصویری و راه یاب ماهواره‌ای اختصاص داده شده است.

کلاس اس هم در فیس لیفت خود در سال ۲۰۱۷ به نمایشگری مشابه مجهز خواهد شد.

دکمه‌های لمسی که روی فرمان کلاس ائی است هم برای اولین بار در صنعت خودرو استفاده می‌شود. با استفاده از این فن‌آوری مرسدس بنز این دکه را جایگزین پنج دکمه کنترل روی فرمان کرده است.

اتاق مرسدس بنز کلاس ائی

مرسدس بنز این فن‌آوری را پیش از عرضه در لابراتوارهایی در آمریکا، اروپا و چین آزمایش کرده و می‌گوید حواس رانندگان با آن کمتر از جاده پرت می‌شود.

اتاق کلاس ائی از نظر ابعاد بزرگتر از نسل کنونی است و جای سرنشینان عقب بیشتر شده است. تودوزی‌های جدیدی برای خودرو طراحی شده است و صندلی‌ها هم جدید است. همچنین راننده می‌تواند نور داخل اتاق را با لامپ‌های ال‌ائی‌دی ۶۴ رنگ به دلخواه تغییر دهد.

میانگین سنی رانندگان کلاس ائی ۵۵ سال است. مرسدس-بنز امیدوار است با نسل جدید این مدل بتواند خریداران جوانتری را به این مدل جلب کند و این میانگین سنی را چند سالی پایین‌تر بیاورد.